Reklamı Geç
Konut kredisi faizleri ve konut projeleri indirim fırsatı

Konut kredisi faizleri ve konut projeleri indirim fırsatı

Konut kredisi kullanarak ev sahibi olmak isteyenler bu habere dikkat! Yeni konut projeleri ve konut kredi faizleri indiriminden yararlanın. Bankalar kredi faiz oranlarını indirmeye devam ederken, konut projeleri de peş peşe indirimler sunuyor. Hatta peşinatsız ev sahibi bile olunabiliyor. Nasıl mı?

15 Ekim 2016 - 08:51

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından 15 Temmuz tarihli darbe girişimi sonrasında ekonomide çarkların dönmesi ve inşaat sektörü üzerinden diğer sektörlerin canlılığını koruması amacıyla başlatılan kredi faizlerinde indirim seferberliği kapsamında bankalar, konut kredisi faiz oranları en düşük yüzde 0,70 olmak üzere çeşitli vadelerde yüzde 1’in altına indirmesiyle başlaan konut kredisi faiz oranlarındaki indirim fırsatı halen devam ederken, bankalar farklı faiz oranları ile müşteri çekmeye çalışıyor. 

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 15 Ekim 2016 - İstanbul

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasının (TCMB) 2016 mart ayından bu yana yani eski başkanın görevinden ayrılmasından hemen sonra yeni TCMB Başkanı ile başlayan süreç kapsamında, faiz koridorunun üst bandında yaptığı 250 baz puanlık indirim ve zorunlu karşılık oranlarındaki düzenlenmeleri bankaların kredi faiz oranlarına da yansımaya başması her ne kadar biraz zaman almış olsada şu sıralar bankalarıda müşteri kapma yarışıyla bazı ayrıcalıkları tüketicilere, ev sahibi olmak isteyen ve ihtiyaç kredisi kullanmak isteyenlere sunuluyor.

EN DÜŞÜK 1,18

Konutun ardından bu ayın başından itibaren ihtiyaç kredilerinde de faiz indirimine giden bazı bankalar, indirim öncesi aylık bazda yüzde 1,50 seviyesinde olan faizi en düşük yüzde 1,18’e çekti. Yapılan indirim sonucu faiz oranları yüzde 1,18 ila yüzde 1,35 arasında değişirken, bankaların ihtiyaç kredisi faizlerinde yaptığı indirim 15-35 baz puan arasında oldu. 

İşte Ekim ayı hatta Kasım ayında dahi kullanabileceğiniz bazı önemli yeni ve özel projeler;

 Kampanyalı konut projeleri!

- Büyükyalı İstanbul'da kefilsiz, kredisiz kampanya fırsatı

Büyükyalı’daki sınırlı sayıda konutun dahil edildiği ve yıl sonuna kadar devam edecek Emlak Konut kampanyası; banka kredisi ve kefile ihtiyaç duyulmadan yüzde 10 peşinat, aylık 0.70 faizle 120 ay taksit veya 0.42 faizle 60 ay taksit seçenekleriyle, karlı bir yatırım fırsatı sunuyor.

Büyükyalı projesi hakkında daha fazla detay için buraya tıklayın

https://www.emlakpencerem.com/buyukyali-istanbul-da-kefilsiz-kredisiz-kampanya-firsati/92373/

- Yedi Mavi projesi Zeytinburnu sahilinde! 

Yedimavi projesinden yeni bir yaşam için ev almak isteyenlere özel sadece yüzde 5 peşinat ödeyerek, 120 aya 0.70 kredi faiz oranları ile avantajlı fiyatlarla...

TOBB Zeytinburnu arazisi üzerinde yükselecek dev projede Kalkavan Yapı, Hasan Sever İnşaat ve Gül İnşaat ortaklaşa projeyi inşa edecek. 63 dönüm arazi üzerinde 6 kule olarak yükselecek projede, rezidans, konut, ofis, AVM ve apart otel olmak üzere 1.047 bağımsız bölümden oluşan Yedimavi projesinde 848 rezidans dairesi için detaylara bakabilirsiniz.

Yedi Mavi projesi hakkında daha fazla detay için buraya tıklayın

https://www.emlakpencerem.com/yedi-mavi-zeytinburnu-sahilinde-fiyatlari-iletisim-bilgileri/92315/

- 10 Yılda Kendini Amorti Eden Tek Proje!..

Colorist Şile, konumunun avantajları sayesinde 10 yıl içerisinde kendini amorti etmesi ön görülüyor. Colorist Şile’de kısa bir süre için 50 ay sıfır faiz imkânı da sunulmakta. Bankalardan kredi çekmeden, taksit tutarlarınızı bütçenize göre ayarlayabileceğiniz esnek ödeme planları ile yatırım değeri yüksek, huzurlu ve masal tadında bir eviniz olabilir.

Colorist Şile projesi hakkında daha fazla detay için buraya tıklayın

https://www.emlakpencerem.com/10-yilda-kendini-amorti-eden-tek-proje/92236/

-Sinpaş konut kampanyası 14 projede sürüyor

Sinpaş, projelerindeki ödeme planlarını da tüketiciye yine en özel ve en uygun koşullarla sunuyor. 16 Ekim’de son bulacak kampanya bitimine kadar Sinpaş’ın tüm projelerinde peşinatsız, 2.980 TL’den başlayan taksitler ve 120 ay için uygulanmakta olan vade farkı oranı %0,70’e olarak devam ediyor. İstanbul, Ankara, Bursa ve Denizli’deki Sinpaş projelerinden konut sahibi olmak İsteyenler iki ara ödeme ile birlikte %0,70 vade farkını 10 yılda ödeyerek ev sahibi oma fırsatı sunuluyor.

Projeler hakkında daha fazla detay için buraya tıklayın

https://www.emlakpencerem.com/sinpas-konut-kampanyasi-14-projede-suruyor/92519/

- Gül Proje Express peşinatsız evler!

Peşinatsız ev satışlarına başlayan  Gül Proje Express’te peşinat, ara ödemelerle ya da teslimlerde ödenebilecek. Yılsonuna kadar geçerli olacak kampanyada metrekare fiyatları 4 bin 700 TL'den, konut fiyatları ise 261.500 TL’den başlıyor

Proje hakkında daha fazla detay için buraya tıklayın

https://www.emlakpencerem.com/pesinatsiz-yuzde-10-indirimli-evler-gul-proje-express-te/92540/

- Akbank, ihtiyaç kredilerinde yüzde 1,19’dan başlayan faiz imkânı sundu. 

- TEB kredi kullandırmak için düzenlediği son kampanyasında ise 50 bin TL’ye kadar 36 ay vadede yüzde 1,32 faiz oranının yanı sıra 3 aya kadar erteleme fırsatı veriyor. 

- İş Bankası kredi kullanımı kapsamında, ihtiyaç kredilerinde faiz oranını yüzde 1,22’den başlatacağını duyurdu.

- Yapı Kredi Mortgage konut kredisi ile ev almak;  Kredi faizlerine ilişkin duyurusunu SMS'le bankanın müşterilerine bildiren Yapı Kredi Mortgage üzerinden kredi kullanacaklara 0.95 oranında konut kredi faizi fırsatını sundu.

100 Bin Lira konut kredisi kullanacaklar nasıl bir faizle karşılaşacak, ne kadar faiz ödeyecek? Kredi faizi hesaplaması;

Banka konut kredisi kullanımında; 100 Bin TL konut kredisi kullanımında, kredi Yıllık maliyet oranını yüzde 12.3764 olarak açıklarken, 12 ay vade için tahsis, ekspertiz, ipotek, tesis ücretleri ve yıllık ortalama DASK primini dahil ederek hesaplaması ile tüketiciye sunuldu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..