Konut kredisi indirimi başladı! Kuveyt Türk ev kredisi oranı ne kadar?

Merkez Bankası tarafından yapılan faiz indirimin etkileri konut kredisi kullanımında başladı. Kuveyt Türk, konut ve araç finansmanlarında kâr oranlarını düşürdü.

Konut kredisi indirimi başladı! Kuveyt Türk ev kredisi oranı ne kadar?
Editör: Hakan A.
30 Temmuz 2019 - 23:45 - Güncelleme: 31 Temmuz 2019 - 00:17

Konut kredisi kullanarak ev sahibi olmak isteyenler için indirim haberleri gelmeye başladı. Merkez Bankası faiz indirimi sonrasında ev almak isteyenler için konut kredisinde faiz indirimleri bir bir gelmeye başladı.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi  - 30 Temmuz 2019 - İstanbul


Geçtiğimiz hafta Türkiye ekonomisinde son zamanların en büyük faiz indirimi gerçekleştirildi. Merkez Bankası eski başkanının görevden alınmasının peşinden oluşan faiz indirimi beklentisi fazlasıyla gerçekleşirken, diğer taraftan piyasalarda konut kredisi ve diğer faizlerin düşmesi yönünde büyük beklenti oluştu.

İşte banka banka konut kredisi faiz oranları!

Konut kredisinde indirimler başladı!

Kuveyt Türk, konut ve araç finansmanlarında kâr oranını düşürdü. Banka, tüm vade seçeneklerinde yeni kâr oranlarını konutta 1,47, araçta ise 1,65 olarak açıkladı.

Banka tüm vade seçeneklerinde, konut finansmanı kâr oranını 1,47’ye, araç finansmanı kâr oranını ise 1,65’e çekti. Konut finansmanında 120 aya, araç finansmanında ise 60 aya varan vade seçenekleri sunan Kuveyt Türk, kampanya ile ev veya araç sahibi olmak isteyen vatandaşların hayallerine kavuşması için önemli bir destek sağlamış olacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum