Reklamı Geç
Konut kredisi kullanacaklar 100-250 Bin TL 120 ay 0.80 faiz oranı...

Konut kredisi kullanacaklar 100-250 Bin TL 120 ay 0.80 faiz oranı hesaplama

Ev sahibi olmak isteyen, konut kredisi kullanmak isteyen hangi banka en uygun? Düşük faizli konut kredisi kullanmak isteyenler ne yapmalı?

14 Ağustos 2016 - 09:03 - Güncelleme: 24 Ağustos 2016 - 22:39

Konut kredisi faiz oranları indi! Kredikullanmak için hesaplamalar başladı. Hangi bankanın konut kredisi faizleri en düşük? Ziraat Bankası'ndan 100 bin lira konut kredisi kullanan ne kadar ödeyecek. Yeni haftayla kredi kullanımlarına ilişkin araştırmalar sürecek. Yıl sonuna kadar faizlerde düşüş sürecek. Ama önümüzdeki günlerde hayali kurulan evi almak isteyenler mutlaka haberlerimizi okumalı. En doğru bankayı, en uygun konut kredisini seçmeli...

Konut kredi faizlerinin düşmesi, bankaların teker teker kredi faizlerini indirmesinin peşinden vatandaş en uygun krediyi aramaya başladı. Kredi kullanacaklar bu habere dikkat! 0.80 faiz oranlı konut kredisi nasıl hesaplanır? 250 Bin lira kredi kullanmak isteyen tüketici 0.80 faiz oranıyla ne kadar öder?

Aşağıda yapılan hesaplama 120 ay vadelidir! Dolayısıyla senelik değildir. Ziraat Bankası tarafından hazırlanan örnek kredi hesaplamasını haberimizde sizler için yer verdik. Alternatif olarak 18 banka daha bulunuyor. Bu bankaların bir çoğundan hesaplama yapmanız mümkün. Bir araba parasını cebe indirmek, daha az ödemek isteyenler mutlaka bir çok bankadan en uygun konut kredisi faiz oranını almalı. 

- 120 Ay Taksitle 250 Bin TL Konut Kredisi Hesaplama

Ziraat bankası Konut kredisi Hesaplaması
Ziraat Bankası en düşük kredi faiz oranı veren bankalara arasında.
Komisyonsuz Konut kredisi kullanacaklar 250 Bin TL kredi kullanmak isteyen vatandaş
120 Ay Kredi Kullandığında 1.35 Faiz Oranı uygulanacak
Konut kredisi hesabına göre, Aylık Ödeme Tutarı ise 4 Bin 219 TL 

- 120 Ay Taksitle 100 Bin TL Konut Kredisi Hesaplama

Ziraat Bankası 0.95 Faiz oranı Biz Konut Kredisi
100 Bin TL konut kredisi için hesaplama
120 Ay Kredi Kullandığında 0.95 Faiz Oranı uygulanacak
Konut kredisi hesabına göre, Aylık Ödeme Tutarı ise Bin 400 TL  olarak hesaplanır.
Hesap makineleri sadece bilgi amaçlı hazırlanmıştır. Hesap makinesi ile yapılan işlemler bağlayıcı bir fiyat içermemektedir. T.C. Ziraat Bankası A.Ş.'nin kredi faiz oranlarını değiştirme hakkı saklıdır.

Konut kredisi kullanacaklar yıllık faiz oranları tam listesi ise aşağıda belirtildiği gibidir.

14 Ağustos 2016 tarihli konut kredisi faiz oranlarını merak edenler için 19 bankanın kredi faiz oranlarını sizler için hazırladık.

- Yeniden yapılandırma yapmak isteyen ne yapabilir?

Konu hakkında açıklamada bulunan TÜSODER Başkan Yardımcısı Hatice Kolçak, "Faiz oranlarının düşmesi daha önce kredi kullananları da etkiledi." dedi.

Önceden konut kredisi kullanan vatandaş yeniden yapılandırma ile düşük faiz oranlıu krediye geçiş yapabilecek mi sorusu üzerine Kolçak, "Bankaların son iki gündür yaptığı faiz indirimi, ekonomiyi canlandırmak için, hareketlendirmek için yapılan bir hareket. Bankalar refinans, yeniden yapılandırmayı kabul etmiyorlar. Şu durumda banka buna onay vermezse yeniden yapılandırma yapamazsınız." ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..