Konut satışlarında darbe hareketliliği

Merakla Beklenen Emlak Konut kampanyası ayrıntıları. Darbe girişimi ile durulacak, bitecek denen ekonomi dimdik ayakta dururken adeta ekonomiye darbe yapılmış durumda. Zira inşaat sektörü tam gaz ilerliyor. Emlak Konut GYO'nun başı çektiği kampanya dışında, Konut projeleri bir biri ardına kampanyalara başladı. Bu iş en çok vatandaşa yarayacak.

Konut satışlarında darbe hareketliliği
Editör: Hakan A.
28 Temmuz 2016 - 16:12

Yaz sezonu İnşaat sektörü için tatil sezonudur. Özellikle konut satışı yapan firmalar, Ekim-Kasım sezonuna rahatça hazırlanır, kampanyalar rutine olağana çekilir. Projelerin lansmanı olmaz. Tabii darbe girişmi olmazsa!

15 Temmuz Darbe Girişimi milletçe püskürtülünce, ekonomik anlamda ciddi bir hareketlilik başladı. İnşaat sektörü ise bu durumda başı çeken sektör oldu. Firmalar hiç yapmadıkları bir şeyi yaptı. Kampanya başlattı. Başı çeken ise devlet eliyle proje üreten Türkiye'nin en büyüğü Emlak Konut GYO oldu. Murat Kurum bu durumu fırsata çevirdi desek yanlış olmaz. 

Dinamikleri harekete geçirdi...

Murat Kurum darbe girişimi sonrasında İnşaat Sektörü'nde şu sralar en fazla konuşulan konuya dev bir kampanyaya imza atarak bünyesinde proje üreten onlarca firmayı tek çatı altında benzersiz "Tarihi Fırsat" adı altında muhteşem bir kampanyaya imza attı. 30'dan fazla konut projesi özel faiz olanağı, indirim avantajı, peşin alım avantajı derken, gören duyan vatandaş ev sahibi olmak için en uygun zaman bu zaman diyerek bu tarihi fırsat'tan istifade etmek için Emlak Konut çağrı merkezini arayıp durdu. Henüz adı olan ama detayları bugün itibariyle belli olan kampanyanın ayrıntıları belli olldu.

0.7 faiz oranı, 120 aya kadar vade!

'TÜFE'li Satış Kampanyası' çerçevesinde; yüzde 20 peşinat, yüzde 0.70 faiz ve 120 aya kadar vadeyle ev sahibi olmak mümkün olabilecek. Kampanya, 1 Ağustos - 31 Ağustos tarihleri arasında başvurular ve satışlar yapılabilecek.

Kolay ödeme alternatifleriyle dikkat çeken kampanyaya göre; bağımsız bölüm bedelinin yüzde 20'si peşin ödenecek, yüzde 10'luk kısım ara ödeme olarak tahsil edilecek. Kalan yüzde 70'lik ödemenin ise; TÜFE'ye göre ya da aylık yüzde 0.70 vade farkı ile 120 aya kadar taksitlendirilmesi mümkün olacak.

1 Ağustos-31 Ağustos tarihleri arasında geçerli olacak kampanyanın diğer bir seçeneğinde ise; bağımsız bölüm bedelinin en düşük yüzde 30 peşin, kalan yüzde 70'lik kısmının 120 aya kadar TÜFE’li veya aylık yüzde 0.70 vade farkı ile taksitlendirilmesi söz konusu olabilecek.

30'dan fazla konut projesi

Alternatifi çok bir portföy elinde bulunan Emlak Konut bünyesinde hasılat paylaşımı yapılan 30'dan fazla konut projesi bu kampanyaya dahil edildi. Tüm projelerin satışları sürüyor. Kimi bitmiş, kimi bitme aşamasında. Bazıları Avrupa Yakasında, Bazıları Anadolu yakasında ama ağırlıklı İstanbul'da.

Satışlar 1-31 Ağustos tarhleri arasında başlıyor. Emlak Konut kampanyası hakkında daha fazla bilgi için buraya bakın. 

DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN www.emlakkonut.com.tr 

Emlak Konut dışında çok sayıda proje kampanyaya start verdi!

Bu durumu fırsata çevirmek isteyen konut sektörü Emlak Konut GYO'yu örnek aldı ve elini taşın altına koydu çok sayıda proje kampanyaya başladı.

Emlak Konut projeleri dışında işte o kampanyalı projelerden bazıları;

- CFR Yapı Colorist Şile

Gayrimenkul sektörünün yeni yıldızı CFR Yapı, Colorist Şile’nin yeni sahiplerine tatil fırsatı sunuyor. 20 Temmuz - 20 Eylül tarihleri arasında Colorist Şile’den ev alan herkes, ailesiyle birlikte yedi gün boyunca 2017 yazında tatil yapabilecek. Colorist Şile’de satışların tüm hızıyla sürdüğünü söyleyen CFR Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Cafer İnan, kampanyalarla ev almayı keyifli hale getirdiklerini belirtiyor.

Emlak sektörüne Colorist Şile ile hızlı giriş yapan CFR Yapı, yepyeni bir kampanyayla yatırımcısının yüzünü güldürüyor. Colorist Şile’den ev alanlar bir haftalık tatilini hemen rezerve edebiliyor.

Daha fazla bilgi için tıklayın: www.coloristsile.com

Çocuklu ailelerin tercihi olan Colorist Şile’de satışlar tüm hızıyla sürüyor. Kampanyalarla yatırımcısına ev almayı keyifli hale getirdiklerini söyleyen CFRYapı Yönetim Kurulu Başkanı Cafer İnan, Colorist Şile’den ev alanlara ailesiyle birlikte yaz tatilini CFR Yapı tarafından karşılanacağını belirtti. 20Temmuz - 20 Eylül 2017 tarihleri arasında Colorist Şile’den ev alan herkesin tatil kampanyasından yararlanabileceği müjdesini veren İnan, “Yatırımcımız, 2017 yılının yaz döneminde CFR Yapı’nın misafiri olarak tatilini yapabilecek” dedi.

- Ege Yapı Pega Kartal - Batışehir

Ege Yapı, inşaatı tamamlanan ve hemen teslim avantajı sunan tüm projelerine özel bir kampanya hazırladı. Bu çerçevede Batışehir ve Pega Kartal projelerindeki konut kredisi faizlerini %0,70’e indiren Ege Yapı, kendi bünyesinde uyguladığı finansman modeli ile sadece %20 peşinatla banka kredisi kullanmadan 120 ay vadeyle hemen teslim ev veya ofis sahibi yapıyor.
Gayrimenkul sektörünün öncü ve yenilikçi firmalarından Ege Yapı; Türkiye’de tüm fonksiyonları ile hayata geçen ilk karma yaşam projesi Batışehir, Kartal’da ayrıcalıklı yaşamın başladığı projesi Pega Kartal projelerine özel bir kampanya hazırladı.

Ege Yapı, yaşamın başladığı projelerinde her bütçeye uygun kişiye özel ödeme seçenekleri sunuyor. Kampanya kapsamında “Ege Yapı Finansman Modeli” ile sadece % 20 peşinat ve banka kredisiz tam 120 ay vade ile projelerden hemen teslim ev veya ofis sahibi olma fırsatı sunuluyor. Sınırı sayıdaki daire ve ofis için geçerli bu kampanyanın dışında “hiç peşinatsız” 36 ay 0 faiz imkânının yanında, değişken peşinatlarla 60 ay % 0 faiz ile de ev sahibi olma imkânı veriliyor.

- DAP Yapı Taksim Petek Rezidans

Rezidans, ofis ve ticari ünitelerden oluşan, bal peteği motifli mimarisiyle fark yaratan DAP Yapı’nın konsept projeler zincirinin son halkası olan Taksim Petek Residence’da rezidansların tamamı balkonlu olarak tasarlanırken, üst katlarda yer alan dairelerde teras alanları da bulunuyor. 132 bağımsız bölümden oluşan ve akıllı bina sistemi teknolojisiyle hayata geçirilen Taksim Petek Residence’da, 112 rezidans, 15 ofis ve 5 mağaza, metrekaresi 12 bin ABD dolarına alıcı buluyor. Peşinat, vade sayısı ve ödeme planlarının kişiye özel belirleneceği yeni ödeme planıyla muhteşem projeden konut veya ofis sahibi olunabiliyor.

İstanbul’un merkezinde çok özel bir proje

İlhamını, dünyanın en tatlı ve eşsiz iksiri baldan alan ve dış cephesi bal peteği olarak tasarlanan Taksim Petek Residence, 1+1, 2+1 ve 3+1 seçeneklerine sahip rezidans dairelerin yanı sıra, ofisler ve dükkanlarla da şehrin yeni cazibesi olarak hayatın merkezinde çok yönlü yaşam ayrıcalığına davet ediyor. Kişiye özel ödeme seçeneklerinin sunulduğu Taksim Petek Residence, 112 rezidans, 15 ofis ve 5 mağaza olmak üzere 132 bağımsız bölümden oluşuyor. Suit, Grand Suit ve King Suit olarak tasarlanan daireler 103 m² - 239 m² aralığında değişiyor. Dubleks dairelerde konfor ve geniş yaşam alanlarının sunulduğu Taksim Petek Residence’ta ofisler 92 - 142 metrekare arasında değişirken, ticari ünitelerin büyüklükleri ise 183 metrekareden başlıyor.

- Babacan Yapı Esenyurt Babacan Premium

Babacan Holding tarafından İstanbul Esenyurt’ta inşa edilen ve toplam 1216 konuttan oluşan Babacan Premium, düzenlediği Yaz Kampanyası ile ev sahibi yapıyor.

Kampanya kapsamında konut ve ticari ünitelerden oluşan Babacan Premium’da 0 peşinat 120 ay vade ve ayrıca 0 faiz firma bünyesinde 50 ay vade seçeneği de sunuluyor.

Her ihtiyaca yönelik 1+1, 2+1, 3+1 düz ve loft dairelere kadar geniş seçenekler sunulan Babacan Premium; 7 blok 1216 konut, kapalı AVM ve cadde dükkanları dahil toplam 102 ticari üniteden oluşuyor. Projenin 1. Etabı’nın 2018 yılı Haziran ayında, 2. Etabı’nın da 30 Aralık 2018’te teslim edilmesi planlanıyor.

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum