Konut, taşıt ihtiyaç kredisi kullanacaklar! Faizlerde büyük tırmanış..

Bankadan kredi faiz oranlarını öğrenmek, konut, taşıt veya ihtiyaç kredisi kullanacaklar dikkat!

Editör: Hakan A.
25 Aralık 2020 - 20:07
Ev sahibi olmak isteyenler, ihtiyaçları doğrultusunda kredi kullanacaklar için kritik günler başladı. Kredi faizleri ne durumda? Artarak devam eden kredi faiz oranlarında son durumu uzman isim Hatice Kolçak değerlendirdi.

Emlak Pencerem - Konut Kredisi Haberleri  - 25 Aralık 2020 - İstanbul


Ekonomi piyasasında Merkez Bankası tarafından gerçekleştirilen faiz artışı ile birlikte başlyan döviz kurlarındaki gevşemeler sürerken, haftanın son işlem gününde piyasalar rahatlamış gözüküyor. Diğer taraftan kredi tarafında ihtiyaç gidermek için bankalara yönelen tüketiciyi neler bekliyor? Uzman isim Hatice Kolçak, kredi faiz oranları ve gündemdeki son gelişmeleri değerlendi.

Yeni bir ev, yeni bir otomobil veya ihtiyaç kredisi kullanacaklar için faiz oranları hangi seviyelerde? 


Kasım ayında gelen sinyallerle birlikte yüksek faizli döneme girildiğinin altını çizen Kolçak, kredi alıp almama konusunda vatandaşın dikkatli olması gerektiğini, kısa srede kapatabileceği kredi için kullanım yapabileceğini söyledi. Yüksek faiz oranları ile birlikte Bankaların kredi verme iştahının düştüğünü söyleyen Kolçak, "Merkez Bankası'nın faiz artış kararı sonrasında, bankaların her gelene kredi verme dönemi sona erdi. İhtiyaç kredisinde yüzde 22-23'lere varan bir artış var, konut kredisinde ise durum ise oldukça yükselmiş durumda. Benzer durum otomobil kredileri içinde geçerli. Konut kredisi 1.40 ve üstünde, Taşıt kredileri ise 1.55 seviyelerinde." diye konuştu.

BANKALAR YAPILANDIRMA YAPIYOR MU?

Özellikle son aylarda sıkça gündemde olan kredi yapılandırması ile alakalı çok sayıda gelen soruya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Kolçak, yapılandırma derdine düşenler için bankaların yakın bir zamanda kredi yapılandırma için müşterilerinin taleplerine olumlu bakmadığını söyledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum