Reklamı Geç
KONUTDER faaliyetlerine devam edecek

KONUTDER faaliyetlerine devam edecek

Resmi Gazete'nin bugünkü (22 Kasım 2016) sayısında yayımlanan kararname kapsamında Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER) de faaliyetlerine devam edecek.

22 Kasım 2016 - 14:40

15 Temmuz Darbe girişimi sonrasısında OHAL kapsamında kapatılan KONUTDER yeniden açıldı.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 22 Kasım 2016 - İstanbul

 KONUTDER’in yeniden faaliyete geçmesiyle ilgili değerlendirmelerde bulunan KONUTDER Başkanı Ömer Faruk Çelik şunları söyledi;

“KONUTDER’in kapatıldığını Resmi Gazete’de gördüğümüz andan itibaren, derneğimizin kapatılmasında bir yanlışlık olduğunu her fırsatta dile getirdik. İlk günden itibaren de bu kararın düzeltilmesi için tüm resmi kurumlar nezdinde ve resmi yazışmalarla İçişleri Bakanlığına müracaatta bulunduk. Yine ilk günden itibaren de derneğimizin kapanmasında bir yanlışlık olduğu ve KHK’yla kapanan bir kurumun açılmasının yeni bir KHK’yla mümkün olacağı resmi kaynaklar tarafından bize iletildi. Biz de bu kapsamdaki ilk KHK’nın çıkacağı günü beklemeye başladık. Bu KHK da bugün Resmi Gazete’de yayımlandı ve KONUTDER açıldı. Mutluyuz. KONUTDER, bundan sonraki süreçte de, kaldığı yerden aynı şevkle, hem sektörümüzün hem de ülke ekonomimizin gelişmesi için çalışmaya devam edecektir.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..