Konutta balon mu var sorusuna en iyi cevap

Gül Proje Yönetim Kurulu Başkanı Ali Gül TÜİK tarafından açıklanan konut satışlarına ilişkin son rakamları değerlendirdi.

Konutta balon mu var sorusuna en iyi cevap
Editör: Hakan A.
25 Ağustos 2016 - 07:17

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan Temmuz ayı konut satış rakamlarına ilişkin inşaat sektörü'nden açıklamalar geliyor.

Konutta yaşanan son satış rakamları hakkında değerlendirmelerde bulunan Gül Proje Yönetim Kurulu Başkanı Ali Gül açıklamasında,"Konutta balon mu var sorusuna en iyi cevap" dedi.

TÜİK’in açıkladığı veriler açıkça gösteriyor ki, inşaat sektörü hız kesmeden hatta daha da hızlanarak büyümesini sürdürdüğünün altını çizen Gül, "Verilerden çıkan diğer bir sonuç ise son zamanlarda projelerin niceliksel anlamda yakaladığı başarıları, niteliksel anlamda da sürdürdüğü gerçeğidir. TÜİK’in açıkladığı bu veriler konutta balon mu var sorusuna verilebilecek en iyi cevaptır. Konuta yönelik büyük bir talep söz konusu. Yapı ruhsatlarının büyük bir bölümü ikamet amaçlı inşa edilen projelerden oluşuyor. Bu da konuta olan ihtiyacın bir göstergesidir. Bu veriler bize hali hazırda devlet teşviki ile gelen faiz indirimleri ve hayata geçirilen yeni kampanyalar ile ivme kazanan inşaat sektörünün büyümesini arttırarak devam ettireceğini göstermektedir." değerlendirmesinde bulundu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum