Konutta düşüş sinyalleri mi var?

Artan konut fiyatları, kredi faizlerinin yükselmesiyle birlikte düşüş sinyali mi veriyor? Gayrimenkul sektörünün uzman ismi Hatice Kolçak konut fiyatlarını değerlendirdi.

Konutta düşüş sinyalleri mi var?
Editör: Hakan A.
28 Ağustos 2020 - 00:16
Konut satışlarında artan fiyatlar duruluyor mu? Konut kredisi faiz oranlarının yükselmesi sonrasında sıfır ve ikinci el konut alacakları olsumsuz etkilndi. Artan konut fiyatları için düşüş sinyalleri mi geliyor? Ev almak isteyenleri yakından ilgilendiren ayrıntıları Gayrimenkul sektörünün önemli ismi Hatice Kolçak anlatıyor.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 28 Ağustos 2020 - İstanbul


Ev sahibi olmak isteyenler, kredi kullanarak yeni bir konut almak isteyenler beklemeye mi geçti? Faizlerin düşmesiyle artan talepler, konut fiyatlarının yükselmesiyle bir miktar devam etti. Temmuz sonu itibarıyla yükselişe geçmeye başlayan konut kredisinde oranlar nedeniyle vatandaş bir anda durup düşünmeye başladı.

Konut fiyatlarında bu dönem ve gelecek dönem düşüş olur mu? Merkez Bankası Konut Fiyat Endeksi ve diğer istatistikler hangi yönde yol gösteriyor?


EmlakPencerem.com Genel Yayın Yönetmeni Hatice Kolçak, yükselen konut fiyatları ile kredi faizler ornaları nedeniyle konut alınır mı, fiyatlar ne durumda sorularına cevap verdi.

Hatice Kolçak'ın anlatımıyla konut almak isteyenlere yön veren son videosunu YouTube üzerinden izleyebilirsiniz. Videoyu izleyebilmek için tıklayın.

Hatice Kolçak'ın kişisel YouTube kanalına abone olmak ve diğer videolarını izlemek için tıklayın.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum