Konya'da 53 Bin Metrekare arsa 370 Bin TL'ye icradan satılık

İcradan satılık arsa arayanlar için Konya Altınekin ilçesinde 370 Bin TL muhammen bedelle tarla vasıflı arsa satışa çıktı. İşte Konya'da icradan satılacak arsa ihalesinin bilgileri.

Konya'da 53 Bin Metrekare arsa 370 Bin TL'ye icradan satılık
Editör: Hakan A.
02 Şubat 2021 - 15:29
Konya'da arsa yatırımı yapmak isteyenler, tarım arazisi arayanlar, gayrimenkul alım satımı yapanların yakından izlediği icradan satılık arsa yatırımı için cazip bir seçenek. Konya Altınekin'de toplam 53 Bin metrekare büyüklüğünde arsa icra yöntemiyle satışa sunuldu. İşte ilana dair son dakika ayrıntıları.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 2 Şubat 2021 - İstanbul 


Türkiye genelinde icradan uygun fiyatlı arsa arayanlar için yeni bilan bugün yayımlandı. 2021'de tarla yatırımı yapmak isteyenler için icradan satılık tarla arayanlar için kaçırılmaz fırsat! Konya ilinde icra yöntemiyle satılacak arsa için şimdiden yoğun ilgi var.

İCRADAN SATILIK ARSA!

Yatırımcı için cazip fırsatların yer aldığı icradan satış (mahkeme aracılığı ile satış) yöntemiyle mülk sahibi olmak, yatırım yapmak isteyenlere özel Konya ilinde tarım arazisi satışa sunuldu. İhale tarihi ve muhammen satış bedeli açıklanan 53 Bin metrekarelik tarla niteliğindeki arsa icradan satışa çıktı.

İKİ SATIŞ OLACAK

İcradan satışa çıkarılan gayrimenkuller iki farklı ihalede satılıyor. İlk ihalede satışa sunulan muhammen bedelle satılmak istenir. Alıcı çıkmaması durumunda ileri tarihli ikinci ihale yapılır ve daha düşük bedelle alıcısına sunulur.

KONYA ALTINEKİN'DE 53 BİN METREKARE TARLA SATILIK

Yatırımcıların ilgi odağında olan arsa satışlarında en son ilan Konya'dan geldi. Konya iline bağlı Altınekin ilçesi sınırlarında bulunan toplam 53 Bin metrekare alana sahip tarla vasıflı arsa satışı için açılan ilk ihale tarihi 9 Mart 2021 olarak açıklandı. İhalede satışa sunulacak muhammen bedel ise 370 bin TL olacak. Devasa büyüklükte, tarım için elverişli olan arsa şimdiden yatırımcının ilgisini çekiyor. Hemen aşağıda icradan satılık arsa ile alakalı tüm ayrıntılara erişebilirsiniz.

konya altınekin icradan satılık arsa

İHALE AYRINTILARI

Özellikleri: Taşınmaz; Tapuda Konya İli, Altınekin İlçesi, Hacınuman Mahallesi, 11 cilt,1088 sayfada kayıtlı,188 ada , 8 parsel numaralı, Tarla vasfında, 52.977,42m² yüzölçümü,

Taşınmaz güncel olarak, Hacınuman Mahallesinin 3.15 km doğusunda, Giymir yaylasının 400 km kuzeyinde, Kalınyer Mevkiinde bulunmaktadır. Taşınmazda hali hazırda bu yıl için sürülmüş durumundadır. Taşınmazın bulunduğu bölgede Arazi toplulaştırma çalışmaları tamamlanmış durumdadır. Taşınmazın çevresinde genel olarak zirai faaliyetler yapılmaktadır. Taşınmaz alışveriş ve iş merkezlerine, sosyal donatı alanlarına, eğitim kurumlarına, sağlık merkezlerine, resmi kurumlara, Altınekin ilçe merkezine, Konya şehir merkezine ve ana yollara uzak konumdadır. Taşınmaz Hacınuman Mahallesine 3.15 Km. Giymir yaylasına 400 metre, Altınekin İlçesine 21.15 Km. Konya Merkezi olan Valilik binasına60.10km uzaklıktadır. Konu taşınmazın üzerinde hiçbir tarımsal yapı, sulama kuyusu ve dikili meyve ağacının olmadığı, zeminde bu yıl için sürülmüş olduğu görülmüştür. Toprak yapısı killi-tınlı, kum, killi tın bünyeli, taşlılık, drenaj, tuzluluk ve alkalilik problemi bulunmamaktadır. Toprak derinliği orta derin (70-90 cm) ve derin (90 cm+) eğimi % 0-2 (Düz ve Düze yakın)dır . Mevcut durumu ile komşu taşınmazlardan mevcut derin kuyudan sulanan tarım arazisidir. Bölgede Sulu şartlarda Buğday, arpa, pancar, ayçiçeği münavebesi uygulanmaktadır. Taşınmaz makinalı tarıma elverişlidir. Taşınmaz komşu taşınmazlarla gerek toprak yapısı ve gerekse tarımsal üretim şekli bakımından benzer özellikler göstermekte ve mahallin mikro klimasının el verdiği bitkisel üretime elverişlidir.
  • Adresi: Altınekin İlçesi, Hacınuman Mahallesi, 188 Ada 8 Nolu Parsel Altınekin / KONYA
  • Yüzölçümü : 52.977,42 m2
  • İmar Durumu : Taşınmazın imar alanları dışında olduğu , dolasıyla imar çapının bulunmadığı belirtilmektedir. Taşınmaz toplulaştırma uygulaması görmüş toplulaştırma parselidir.
  • Kıymeti : 370.841,94 TL
  • KDV Oranı : %18
  • Kaydındaki Şerhler : Taşınmazın Şerh / Beyan/ irtifak hanesinde; 5403 sayılı Kanununa göre Arazi Toplulaştırma alanına alınmıştır. 07.05.2015 tarih 1208 yevmiye ile beyan vardır. Alıcılan kabul etmiş sayılacaklardır. Ayrıca Farklı icra müdürlüklerine ait icrai haciz şerhleri vardır. Tapu kaydındaki gibidir. Tapu Kaydından görülebilir.
  • 1. Satış Günü : 09/03/2021 günü 14:10 - 14:15 arası
  • 2. Satış Günü : 06/04/2021 günü 14:10 - 14:15 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA

YORUMLAR

  • 0 Yorum