Konya'da Büyükşehir'den satılık arsalar! İşte ihale tarihi ve ayrıntıları

Konya Büyükşehir'e ait bazı gayrimenkullerin satışı için ihale düzenlenecek. Konya'da yapılacak satış ihalesinin detayları belli oldu.

Konya'da Büyükşehir'den satılık arsalar! İşte ihale tarihi ve ayrıntıları
Editör: Hakan A.
09 Ekim 2020 - 07:46 - Güncelleme: 09 Ekim 2020 - 07:48
Konya'da Büyükşehir Belediyesine ait 5 adet arsanın satışı için ihale açıldı. İlgili karar bu sabah Resmi Gazete'de yayımlandı. İşte Konya'da satışa çıkarılan gayrimenkullerin satışı için açılan ihaleye dair ayrıntılar.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 9 Ekim 2020 - İstanbul


Mülkiyeti Konya Büyükşehir Belediyesine ait, aşağıda tapu kaydı belirtilen gayrimenkuller, 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 35 (c) maddesi ve İhale Şartnamesi dâhilinde açık teklif (artırma) ihale usulü ile satılacaktır.

İhaleler, 20.10.2020 Salı günü Belediye Encümeni tarafından Horozluhan Mah. Yeni İstanbul Cad. (Fen İşleri Dairesi Başkanlığı Binası) No: 72/64 Selçuklu/KONYA adresindeki Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantı salonunda yapılacaktır.


İhaleleri yapıp-yapmamakta ve uygun bedeli tespitte Belediye Encümeni tamamen serbesttir.

Gayrimenkullerin muhammen bedelleri, geçici teminatları, ödeme şekilleri ve ihale saatleri yukarıda belirtilmiştir.

İsteklilerin, 20.10.2020 Salı günü en geç 12:30’a kadar istenen belgeleri Konevi Mah. Millet Cad. No: 14/8 Kat: 1/105 Meram/KONYA adresindeki Konya Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığı Gelir Şube Müdürlüğüne bağlı Gelir Şefliğine vermeleri şarttır. Belirtilen saatten sonra gelen teklifler ve posta ile başvurulması halinde postadaki gecikmeler kabul edilmeyecektir.

Satış bedelinin tamamının veya kalan taksitlerin peşin ödenmesi halinde gayrimenkul satış bedeli bakiyesi üzerinden %10 peşin ödeme indirimi uygulanacaktır. Ancak peşin ödeme indirimi sonucu ödenecek bedel muhammen bedelin altına düşemez.

Konya'da Büyükşehir'den satılık arsalar! İşte ihale tarihi ve ayrıntıları

YORUMLAR

  • 0 Yorum