Reklamı Geç
Konya’da Ereğli ilçesinde bazı mahalleler riskli alan ilan...

Konya'da Ereğli ilçesinde bazı mahalleler riskli alan ilan edildi

Konya kentsel dönüşümünde flaş gelişme! Ereğli ilçesinde hangi mahalleler riskli alan ilan edildi? Karar Resmi Gazete'de yayımlandı, işte 6306 sayılı kanun kapsamında riskli alan ilan edilen yerlerin listesi.

26 Kasım 2016 - 09:15

Konya'da kentsel dönüşüm çalışmalarında Bakanlık Ereğli ilçesinde, bazı alanlarda yeni riskli alanlar ilan etti.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 26 Kasım 2016 - İstanbul

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ülke genelinde sürdürülen kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında riskli alan ilanları devam ediyor. Bu kapsamda, Konya'da yürütülen kentsel dönüşüm çalışmalarına hız verildi. Bu kapsamda Bakanlar Kurulu Kararı ile Ereğli ilçesinde bazı mahalleler riskli alan ilan edildi.

Konya Ereğli ilçesine bağlı bazı mahallelerde 6306 sayılı Afet Riki Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkındaki Kanun kapsamında, Bakanlar Kurulu kararı ile riskli alan ilan edilmesi kararlaştırıldı.

Konuya ilişkin EmlakPencerem.com muhabirinin edindiği bilgiye göre, Konya'da Ereğli ilçesine bağlı, Hamidiye, Hıdırlı ve Dalmaz Mahalleleri sınırları içerisinde bulunan bazı alanın Riskli Alan İlan Edilmesi hakkında karar Resmi Gazete'nin 26 Kasım tarihli sayısında yayımlanarak resmen yürürlüğe girdi.

Konuya ilişkin duyuru Resmi Gazete'de yayımlandı. Konya'da riskli alan ilan edilen yerlerin krokili listesine haberimizin sonunda bulunan bağlantıdan ulaşabilir, daha fazla bilgi ve sorularınız için riskli alan ilan edilen ilçe belediyelerinden kapsamlı bilgi alabilirsiniz.

KONYA'DA RİSKLİ ALAN İLAN EDİLEN YERLER

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..