Reklamı Geç
Konya’da iki ilçede kentsel dönüşüm proje alanları ilan...

Konya'da iki ilçede kentsel dönüşüm proje alanları ilan edildi

Konya iline bağlı iki ilçede bulunan bazı mahallelerde çok sayıda alan kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanları olarak ilan edildi. İşte o yerlerin listesi.

03 Kasım 2016 - 08:47

Çevreve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülen kentsel dönüşüm çalışmalarında Konya ilinde yapılan yeni düzenlemeler ile bazı ilçelerde projeler hızlandırıldı. Konya'nın iki önemli ilçesinde dönüşümde yeni gelişmeler yaşanıyor.

Konya Selçuklu ve Karatay ilçeleindeki bazı alanlar kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanları olarak ilan edildi. Karar 3 Kasım tarihli Resmi Gazete'de yürülüğe girdi.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 3 Kasım 2016 - İstanbul

Konya ilinde bazı ilçelerde kentsel dönüşüm çalışmalarına hız verilirken, bu kapsamda iki ilçede bazı alanların kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı olarak ilan edildi.
    
Konya İli, Selçuklu ve Karaty ilçelerideki bazı alanların Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı olarak ilan edilmesi hakkında karar Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak resmen yürürlüğe girdi. İlanda detaylara yer verildi.

Selçuklu ilçesinde Fatih ve Musalla Bağları mahalleleri, Karatay ilçesinde Fevzi Çakmak Mahallesi (1. ve 2.Kısım) bazı alanların Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 9/8/2016 ve 9801 sayılı yazısı üzerine, 5393 sayılı Belediye Kanununun 73 üncü maddesine göre Bakanlar Kurulu'nca 3/10/2016 tarihinde kararlaştırılmış Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım'ın imzasıyla Resmi Gazete'nin 3 Kasım tarihli sayısında yayımlanarak resmen yürürlüğe girmiştir.

Konya Selçuklu ve Karatay ilçelerinde yapılan yeni değişikliklere ilişkin krokilere alttaki bağlantılarda ulaşabilirsiniz.

- SELÇUKLU İLÇESİ KENTSEL DÖNÜŞÜM ve GELİŞİM ALANI KROKİSİ

- KARATAY İLÇESİ 1. KISIM KENTSEL DÖNÜŞÜM ve GELİŞİM ALANI KROKİSİ

- KARATRAY İLÇESİ 2. KISIM KENTSEL DÖNÜŞÜM ve GELİŞİM ALANI KROKİSİ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..