KONYA İLİ AKÖREN İLÇESİ ALTGELİR GRUBU SATIŞ

TOKİ tarafından 1 adet konut; ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile 29 Kasım 2019 - 31 Aralık 2019 tarihleri arasında açık satışa sunulacaktır.

KONYA İLİ AKÖREN İLÇESİ ALTGELİR GRUBU SATIŞ
Editör: Hakan A.
29 Kasım 2019 - 15:03

Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca, Konya ili Akören ilçesi Ağalar Mahallesi 157 adet konut kapsamında inşa edilecek 1 adet 2+1 tipinde konut açık satışa sunuluyor.

Emlak Pencerem - 29 Kasım 2019 


Açık satışa sunulan 1 adet konut için satış tarihleri, 29 Kasım 2019 - 31 Aralık 2019,  satış Yapılacak Banka Şubesi ise TC. Ziraat Bankası AŞ.Temerküz Şube olarak belirlendi.

Konya Akören ilçesi Ağalar Mahallesi 1 adet konutun fiyatı 116.331,31 TL.Satış tarihinde ödenecek peşinat 13.959,76 TL - 23.266,26 TL arasında değişiyor.

Konut alıcıları, peşinat miktarını Bankaya yatırarak Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalayacaklar.

Peşinat ve Vade Seçenekleri: %12 peşinat bedeli için 180 ay vade,%15 peşinat bedeli için 216 ay vade,%20 peşinat bedeli için 240 ay vade

Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimlerinde; Konutlar %10 peşin 240 ay vadeli sabit taksit ödemeli ve taksit başlangıçları teslim tarihini takip eden ay itibariyle başlayacak şekilde satılacaktır.

 Konut satın almak için başvuruda bulunan kişilerin;

- T.C. vatandaşı olması,
- Başvurulan projenin bulunduğu il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması,

- Başvuru sahibinin kendisinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının Toplu Konut İdaresinden konut satın
almamış olması ve tapuda kayıtlı kat irtifaklı/kat mülkiyetli bağımsız bir bölümün veya müstakil konutunun bulunmaması (tarla, bağ, bahçe, köyevi ve işyeri hariç)
- Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak, eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.
- Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 5.500.00 TL olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki
çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 5.500.00 TL olması gerekmektedir.)

Sözleşme aşamasında ibraz edilecek belgeler:

- Başvurulan projenin bulunduğu il nüfusuna kayıtlı olanların kimlik ibrazı yeterlidir. Kayıtlı olmayanlar için
Nüfus Müdürlüklerinden alınacak son 1 (bir) yıldır projenin yer aldığı ilde ikamet ettiğini gösterir belge. (Şehit
Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuranlar 3 (üç ) yıl ikamet ettiğini kanıtlayacak belgeyi)
- Hane halkı gelirinin en fazla net 5.500.00 TL olduğunu kanıtlayan gelir belgeleri,
• Başvuru sahibi evli ise kendisi ve eşinin ayrı ayrı gelirini kanıtlayan belge (tabi olarak çalıştıkları sosyal güvenlik kurumundan çalıştığına dair alınan belge ile maaş bordroları vb.)
• Başvuru sahibi veya eşi çalışmıyorsa Sosyal Güvenlik Kurumundan çalışmadığına dair belge
- Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri, Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan alacakları “Belgeyi”

YORUMLAR

  • 0 Yorum