Reklamı Geç
Konya Karapınar, kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı ilan...

Konya Karapınar, kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı ilan edildi

Konya Karapınar İlçesine bağlı Pınarbaşı ve Çetmi mahalleleri kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı ilan edildi. Karar 2 Kasım tarihli Resmi Gazete'de yayımlandı.

02 Kasım 2013 - 12:42

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yeni riskli alanların tespiti ve yeni kentsel dönüşüm ve gelişim alanlarının belirlenmesi için için çalışmalarına devam ediyor.

Konya İli, Karapınar İlçesi, Pınarbaşı ve Çetmi mahalleleri sınırları içerisinde bulunan ve ekli kroki ile listede sınır ve koordinatları gösterilen alanın kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı ilan edilmesi Hakkında Karar Resmi Gazete'nin 1 Kasım 2013 tarihli ve 28808 sayılı ekinde yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Kentsel dönüşüm ile alakalı riskli alan tespiti çalışmaları devam ediyor. Türkiye'nin dört bir yanında yapılan kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında riskli alanlar belirlenerek dönüşüm kapsamına alınıyor. Bu bağlamda yeni riskli alanlar arasına Konya ili de katılmış oldu. Konya Karapınar ilçesi sınırları içerisinde yer alan Pınarbaşı ve Çetmi mahallesinde bulunan bazı alanlar Bakanlar kurulu kararınca kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı olarak ilan edilerek resmi gazetede yayımlandı.

2 Kasım 2013 Tarihli ve 28809 Sayılı Resmî Gazete'de yer alan ilana göre

Karar Sayısı : 2013/5512

Konya İli, Karapınar İlçesi, Pınarbaşı ve Çetmi mahalleleri sınırları içerisinde bulunan ve ekli kroki ile listede sınır ve koordinatları gösterilen alanın kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı ilan edilmesi; Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 7/10/2013 tarihli ve 6399 sayılı yazısı üzerine, 5393 sayılı Belediye Kanununun 73 üncü maddesine göre, Bakanlar Kurulu’nca 21/10/2013 tarihinde kararlaştırılmıştır.

KONYA KARAPINAR, PINARBAŞI, ÇETMİ MAHALLELERİ KENTSEL DÖNÜŞÜM VE GELİŞİM ALANI İLAN EDİLDİ İŞTE O LİSTE

Haber : Emlak Pencerem

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..