Konya Karatay'da Büyükşehir'den arsa satışı için ihale

Konya iline bağlı Karatay ilçesinde bulunan iki farklı gayrimenkul için satış ihalesi düzenlenecek. İşte ihale şartları ve satışa çıkarılan arsalara ilişkin bilgiler.

Konya Karatay'da Büyükşehir'den arsa satışı için ihale
Editör: Hakan A.
14 Ekim 2020 - 07:50
Konya'da Karatay bölgesinde Büyükşehir Belediyesi mülkiyetinde bulunan iki arsa ihale yöntemiyle satışa çıkarıldı.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 14 Ekim 2020 - İstanbul


Konya Büyükşehir Belediyesi mülkiyetinde bulunan  iki farklı imarlı arsa satışı için ihale açıldı.

Konya'da Büyükşehir'den gayrimenkul satış ihalesi

Mülkiyeti Konya Büyükşehir Belediyesine ait, tapu kaydı belirtilen gayrimenkuller, 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 35 (a) maddesi ve İhale Şartnameleri dâhilinde kapalı teklif (artırma) ihale usulü ile satılacaktır.

İhaleler, 27.10.2020 Salı günü Belediye Encümeni tarafından Horozluhan Mah. Yeni İstanbul Cad. (Fen İşleri Dairesi Başkanlığı Binası) No: 72/64 Selçuklu/KONYA adresindeki Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantı salonunda yapılacaktır.

İhaleleri yapıp-yapmamakta ve uygun bedelleri tespitte Belediye Encümeni tamamen serbesttir.

Gayrimenkullerin muhammen bedelleri, geçici teminatları, ödeme şekilleri ve ihale saatleri yukarıda belirtilmiştir.

İsteklilerin, 27.10.2020 Salı günü en geç saat 12.30’a kadar teklif zarflarını Ferhuniye Mah. Sultan Mesut Sok. No: 11/B Selçuklu/KONYA adresinde bulunan Belediyemiz Hukuk Müşavirliği Kararlar Şube Müdürlüğüne vermeleri şarttır. Belirtilen saatten sonra gelen teklifler ve posta ile başvurulması halinde postadaki gecikmeler kabul edilmeyecektir.

2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 40. maddesine göre, geçerli en yüksek teklifin altında olmamak üzere, oturumda hazır bulunan isteklilerden sözlü veya yazılı teklif alınmak suretiyle ihale sonuçlandırılır. Ancak Komisyon, uygun gördüğü her aşamada oturumda hazır bulunan isteklilerden yazılı son tekliflerini alarak ihaleyi sonuçlandırabilir. Bu husus, ihale komisyonunca ikinci bir tutanakla tespit edilir.

Satış bedelinin tamamının veya kalan taksitlerin peşin ödenmesi halinde gayrimenkul satış bedeli bakiyesi üzerinden %10 peşin ödeme indirimi uygulanacaktır. Ancak peşin ödeme indirimi sonucu ödenecek bedel muhammen bedelin altına düşemez.

konya büyükşehir belediyesi karatay arsa satış ihalesi gayrimenkul satışı

YORUMLAR

  • 0 Yorum