Konya Selçuklu'da 92 Bin m² tarla vasıflı arsa 460 Bin 500 TL bedelle icradan satılık

Konya ilinde icradan satılık arsalara bir yenisi eklendi. Toplamda 92 Bin metrekare büyüklüğünde tarla icradan satışa çıkarıldı.

Konya Selçuklu'da 92 Bin m² tarla vasıflı arsa 460 Bin 500 TL bedelle icradan satılık
Editör: Hakan A.
12 Şubat 2021 - 14:29
Türkiye genelinde icradan satılık gayrimenkullere yatırımcıdan büyük ilgi var. Kullandığı krediyi ödeyemeyenlerin teminat verdiği gayrimenkuller mahkeme tarafından el konularak icra yöntemiyle satışa çıkarılıp, finansman borcu tahsil edilmektedir. Bu kapsamda çok sayıda icradan satılık mülk bulunmaktadır.

Konya ilinde icradan satılık arsa arayanlar dikkat! Konya iline bağlı Selçuklu ilçesi sınırları içerisinde yer alan dev tarla için icradan satış yapılacaktır. 

T.C.
KONYA 12. İCRA DAİRESİ
2020/1721 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Özellikleri : Satışa konu taşınmaz tapuda Konya İli Selçuklu İlçesi Kızılcakuyu Köyü 605 Parselde kayıtlı tarla nitelikli taşınmaz. taşınmaz; kahverengi büyük toprak gurubundan, Killi tınlı toprak yapısında, orta kireçli, eğim % 0,5-1 (düz, düze yakın) arasında, derin (+90cm) profilli, taşsız, tuzluluk ve alkalilik problemi olmayan, kuru tarım arazisidir. Bölge iklim şartlarının izin verdiği ürünler yetiştirilebilir. Yetiştirilecek ürünlerin pazarlama imkânı her zaman mevcuttur. Bu unsurlar taşınmazın değerini olumlu biçimde etkilemektedir. Taşınmazın üzerinde hali hazırda herhangi bir yapılaşma unsuru ve ağaçlandırma görülmemiştir. Taşınmaz parsel sulama kooperatifi kuyularından sulandığında sulu tarım arazisi olarak tarımsal faaliyet yapılabilir. Bölgede kuru şartlarda arpa buğday münavebesi yapılabilir. Sulu tarım arazilerinde hâkim münavebe bitkilerinin Buğday-Dane Mısır-Şeker Pancarı- Yağlık Ayçiçeği şeklinde olduğu tespit edilmiştir.

Adresi : Kızılcakuyu Mahallesi, Öziçi Mevkii Selçuklu/Konya adresindedir.

Yüzölçümü : 92.100 m2

İmar Durumu : Taşınmazın imar durumu ile ilgili olarak Selçuklu Belediye Başkanlığı Yazı İşleri Müdürlüğü’nün 14.10.2020tarih, E.36143sayılı imar durumu belgesine göre taşınmaz 1/25000 ölçekli nazım imar palanında Tarım alanı (Sulama) sahasına isabet etmektedir. Tarımsal Arazilerin Korunması ve kullanılmasına dair yönetmelik gereğince yapılacak her türlü işlemde (Yapılaşma, Parselasyon) Tarım İl müdürlüğünden görüş alınması gerekmektedir. Uygulama görmemiş Kadastro parselidir.

Kıymeti : 460.500,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
  •  
  • 1. Satış Günü : 15/04/2021 günü 14:00 - 14:05 arası
  • 2. Satış Günü : 20/05/2021 günü 14:00 - 14:05 arası
  • Satış Yeri : Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA

Satış şartları  ve diğer detaylar!

konya selçuklu icradan satılık tarla
 
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum