Konya'ya 1057 konutluk TOKİ projesi

Konya'ya 1057 konutluk "Ardıçlı Toplu Konut Projesi" geliyor. Toplu Konut İdaresi tarafından hayata geçirilecek proje alt ve orta gelirli vatandaşlar için inşa ediliyor.Projenin imza töreninde konuşan Bakan Murat Kurum, projenin detaylarını, yeni projeleri ve Konya'nın önemine dikkat çekti.

Konya'ya 1057 konutluk TOKİ projesi
Editör: Hakan A.
04 Mart 2019 - 13:06 - Güncelleme: 04 Mart 2019 - 13:06

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Konya'da "Ardıçlı Toplu Konut Projesi " imza töreninde vatandaşlarla bir araya geldi. Kurum "Baba ocağındayız. Konya'ya yeni bir hizmeti daha getiriyoruz. Hizmetlerimiz devam edecek. Şehir merkezlerinde ki sanayi alanlarını şehir dışına çıkarma çalışmamız devam ediyor." diyerek sözlerine devam etti.

"Göreve geldiğimiz günden bu yana çalışıyoruz. 50 ile gittik. Konya tüm Türkiye'yi ilgilendiren önemli bir potansiyel. Katkı sağlamak üzere burdayız. Büyük Şehir belediyesinin hazırladığı tüm projelerinin arkasındayız.Konya'lı vatandaşlarımıza hizmet kalitemizi artıracağız." dedi.

Kurum " Konya hızlı bir kentselleşme yaşadı ihtiyaçlarda artıyor. Bu ihtiyaçlara aciliyet sırasına göre dar ve orta gelir aile proje geliştirmemiz lazım. Ynei bir projemizi daha Konya şehrimize kazandırıyoruz. Dar ve orta gelirli vatandaşlarımız için 1057 adet sosyal konut yapacağız. Bu konutlarda çevre ve doğal hayata uyumlu teknik altyapısı tamamlanmış bir proje. Ecdadımız cami ve bahçe merkezli yapmış bizde bu yeni anlaşı tüm Türkiye'ye yayacağız. Zemin artı 4 kat, zemin artı 5 katı geçmeyeck. Burdan yeni bir müjde daha vereyim hemen arkasından ikinci 1000 konut içinde hazırlıklar başlasın." dedi.

Bakan Murat Kurum "Sadece Konya merkeze yapmıyoruz. Konyamızın tüm ilçelerine alt ve orta gelire yönelik projeler yapıyoruz. Bunun dışında kentsel dönüşüm sürecini de hızlı bir şekilde yapıyoruz. Bu projemizde 27 500 metrekare eğitim alanı 86 bin metrekare bir park alanı 8 bin metrekare pazar alanı içeriyor. Proje 3200 vatandaşımızın ihtiyacını karşılayacak." diyerek sözlerine devam etti.

"Şehirin kuzey yönünde, Selçuk Üniversitesinin kampüs alanının güneyinde potansiyeli çok yüksek organizeye çok yakın hastanenin yanında projemiz.İş imkanı, hastane ve okulları bu alan içinde barındırıyor. Karayoku ve tramvayın yanında olması planan Konya metrosununda güzergahına yakın olması seçim alanının doğru olduğunu gösteriyor.Bu ve buna benzer projeleriye Konya ovalarınında tarıma elverişli kullanılmasını sağlayacağız." açıklamasını yaptı

YORUMLAR

  • 0 Yorum