Köprü ve otoyollar üzerinden ücretsiz geçişlere başlandı

Köprü ve otoyollar üzerinden ücretsiz geçişlere başlandı

Bakan Arslan duyurmuştu! Gece yarısından itibaren devlete ait tüm köprü ve otoyollardan ücretsiz geçişlere başlandı. Otoyol ve köprülerden ücretsiz geçişler Kurban Bayramı'nın üçüncü günü sona erecek.

30 Ağustos 2017 - 08:30

Her yıl yapılan ücretsiz geçişler bu bayramda da yapıldı. Devletin kendi otoyol ve köprülerinden vatandaşlar ücretsiz geçişlere başladı. BU köprüler arasında Fatih Sultan Mehmet (FSM), 15 Temmuz Şehitler Köprüsü üzerinden gece 24:00 itibariyle ücretsiz geçişlere başlandı.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 30 Ağustos 2017 - İstanbul

Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik Bakanı Ahmet Arslan, Kurban Bayramı boyunca otoyol ve köprüler üzerinden ücretsiz geçişlerin 30 Ağustos gece yarısı itibariyle başlayacağını açıklamıştı. Gece saat 24 :00 itibariyle köprü ve otoyollardan ücretsiz geçişlere başlandı.

Bedava geçişlere açılan köprü ve otoyol kenarlarında bekleyen bazı vatandaşlar ise saatin dolmasını ücretsiz geçmeyi bekledi ve saatinde geçiş yaparak ücretsiz geçtiler.

Kurban Bayramı boyunca ülke genelinde tüm karayollarında toplam olarak 5 bin personelin aktif olarak çalışacağını ifade eden Bakan Arslan, 30 Ağustos gece yarısından başlamak üzere 5 Eylül sabah 07.00’ye kadar otoyollar ve köprüler tamamen ücretsiz olacak. Türkiye genelinde yaklaşık 2.4 bin kişinin demiryollarıyla yolculuk yapacağını ve 42 binin üzerinde uçağın inip kalkacak. Yap, işlet devret modelli projeler hariç olmak üzere ve bütün yollarımızda bakım, onarım, yeni yapım çalışmalarını da durdurduk." dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..