Reklamı Geç
Körfez yatırımcılarına Mega projeler önerildi

Körfez yatırımcılarına Mega projeler önerildi

Körfez'e çıkartma yapan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) 250 iş adamını Bahreyn'de Körfez ülkelerindeki yatırımcıyla bir araya getirirken Türkiye'nin mega projeleri Kanal İstanbul, Çanakkale 1915 Köprüsü için yatırımcıları beklediklerini söyledi.

02 Kasım 2016 - 09:13

Körfez'e yüzlerce iş adamı ile çıkarmada bulunan TOBB ve Bakanlık, Körfez ülkelerindeki yatırımcılara Türkiye'nin Mega Projelerini önerdi. Dev zirve'de yatırımcılara Türkiye hakkında önemli bilgiler verildi.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 2 Kasım 2016 - İstanbul

TOBB-Körfez İşbirliği Konseyi 2. İş ve Yatırım Forumu kapsamında Türkiye'den çok sayıda iş adamı Körfez'e çıkartma yaptı. Gündem mega projeler, Türkiye'nin 15 Temmuz Darbe süreci, istikrar ve yatırımlar olarak öne çıktı.

Körfez İşbirliği Konseyi Üyesi ülkelerin toplam inşaat projelerinin değeri 1 trilyon doların üzerinde ciddi bir paya sahip. Türk müteahhitler de pastadan pay almak için forumun ilk gününde yatırımcılarla kritik görüşmeler ve ikili temaslarda bulunuldu.

Türkiye'de dev yatırımların devam ettiğini hatırlatan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci konuşmasında Mega projelere vurgu yaparak, “İstanbul'da üçüncü havalimanı, Marmaray, Avrasya Tüneli, Kanal İstanbul, Çanakkale 1915 Köprüsü gibi Türkiye'nin en büyük dünya çapında ses getiren mega projeleri yapmaya devam ediyoruz. Körfez ülkelerinde faaliyetlerine devam eden yatırımcıların, Türkiye'de bu önemli yatırım fırsatlarını özellikle değerlendirmelerini istiyorum. Ülkemizdeki bu fırsatlardan kardeşlerimizin yararlanmasını istiyoruz. AB'deki fırsatların da Körfez ülkeleri tarafından Türkiye'de yatırım yapılarak değerlendirilmesi önemli” diye konuştu.

Günün son dakika önemli gelişmelerini alttaki bağlantılarla takip edebilirsiniz.

2 Kasım tarihli yerel ve ulusal gazete manşetleri

Banka kredi faizlerinde son durum

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..