Korkmaz Enes Ergül kimdir, hangi eğitimleri aldı, biyografisi

Borsa'nın Hakan Atilla'dan sonraki yeni patronu Enes Ergül bugün itibariyle Genel Müdür seçildi. Borsa İstanbul yeni Genel Müdür Korkmaz Enes Ergül kimdir, biyografisini öğrenebilirsiniz.

Korkmaz Enes Ergül kimdir, hangi eğitimleri aldı, biyografisi
Editör: Hakan A.
26 Mart 2021 - 17:29
Türkiye'nin en önemli ekonomi kurumlarının başında gelen, Türkiye Varlık Fonu Bünyesinde yer alan Borsa İstanbul'da Hakan Atilla sonrasında ilk genel kurul toplantısında Genel Müdür olarak seçilen isim olan Korkmaz Enes Ergül kimdir, nerelidir, biyografisi ve iş hayatına dair merak edilenler emlkapencerem.com da.

Emlak Pencerem - Ekonomi Haberleri  - 26 Mart 2021 - İstanbul


Borsa İstanbul Genel Müdür pozisyonuna getirilen Korkmaz Enes Ergül'ün kim olduğu, biyografisi merak edilen gündem başlıklarından biri. Bugün gerçekleştirilen Genel Kurul Toplantısı kapsamında Borsa İstanbul'un yeni Genel Müdür belirlenmiş oldu. Yapılan toplantıda 26 Mart 2021 Cuma günü itibariyle Borsa İstanbul Genel Müdürü belirlenmiş oldu.

Türkiye ekonomisi ve paranın tam kalbi olan Borsa İstanbul'da Olağan Genel Kurul toplantısı kapsamında flaş karar alınarak kamuoyuna duyurulan ismi Korkmaz Enes Ergün, eski Genel Müdür Hakan Atilla'nın yerine getirilen isim oldu. 


Borsa İstanbul yeni Genel Müdür Korkmaz Enes Ergun kimdir, nerelidir, eğitimi ile güncel biyografisi..

Borsa İstanbul Genel Müdürü olarak getirilen yeni isim Korkmaz Enes Ergun kimdir sorusu günün en çok sorulan sorularından biri oldu. 

Korkmaz Enes Ergun, 24 yıllık Borsa geçmişi olan önemli bir isim. Ergun, 

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümünde Lisans Eğitimini 1997 yılında tamamlayan Ergun, aynı yıl Borsa İstanbul’da çalışma hayatına hızlı bir geçişle başlamış oldu.

Yüksek lisansını ve doktorasını Marmara Üniversitesi İktisat Anabilim Dalında tamamladı. 

24 yıllık Borsa ve Sermaye Piyasaları tecrübesine sahip olan Ergun, çok sayıda şirketin halka arzının değerlendirilmesi ile işlem gören şirketlerin incelenmesini ve piyasa faaliyetlerini yönetti. 

Ergun, Kotasyondan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütürken 26 Mart tarihinde gerçekleştirilen Borsa İstanbul Genel Kurulu'nda Genel Müdür olarak seçildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum