Koronavirüs ile mücadele edecek 7 kişilik 'İkinci Bilim Kurulu' iş başı yapıyor...

Sağlık Bakanlığı bünyesinde Koronavirüs mücadelesini sürdüren Bilim Kurulu için 7 kişilik ikinci Bilim Kurulu iş başı yapacak. Peki 7 Profesörden oluşacak ikinci bilim kurulu'nda hangi isimler yer alacak?

Koronavirüs ile mücadele edecek 7 kişilik 'İkinci Bilim Kurulu' iş başı yapıyor...
Editör: Hakan A.
06 Nisan 2020 - 08:53
Türkiye koronavirüs ile mücadelesi kapsamında kurduğu Bilim Kurulu için yeni bir karar alarak ikinci bir koronavirüs Bilim Kurulu'nu harekete geçirdi. Yeni Bilim Kurulu'nda görev alacak isimler ise açıklandı. 7 önemli Profesör İkinci Bilim Kurulu'nda yer alacak ve ülkeleri için çözüm üretecek. O özel isimler açıklandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamasında, corona virüs (Covid-19) salgını ile ilgili ikinci bir bilim kurulu hazırlığı içerisinde olduklarını ifade ederek bu haftayı işaret etmişti.

Koronavirüs ile mücadele kapsamında yeni önlemler alınmaya devam ederken, Bilim Kurulu toplantı üzerine toplantılarla tedavi, aşı ve alınacak önlemleri, tedbirleri anlık olarak Sağlık Bakanlığı bünyesinde önemli kararlarla uygulamaya koyuyor. Bir diğer karar ise İkinci bir Bilim Kurulu'nun oluşturulması oldu.

Türkiye için ikinci Bilim Kurulu çalışmalarına başlıyor!Aralarında Aydınlı Prof. Dr. Pınar Okyay'ın da olduğu 7 halk sağlığı uzmanı bilim kuruluna davet edildi. Davet edilen uzmanlar Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığındaki toplantıya katıldı.Aynı zamanda Halk Sağlığı Uzmanları Derneği Başkanı da olan Prof. Dr. Pınar Okyay salgınla ilgili alınması gereken önlemleri bir kez daha hatırlattı.

Peki ikinci Bilim Kurulu'nda hangi isimler yer alıyor?


İkinci Koronavirüs Bilim Kurulu'nda yer alacak isimler merak ediliyor. Nisan ayının ikinci haftası başlarken, Türkiye koronavirüs ile mücadelesinde ikinci Bilim Kurulu'nun göreve başlamasını konuşuyor. İlk Bilim Kurulu üzerinde oluşan yükü hafifletecek olan ve pek çok konuda çalışacak olan yeni Bilim Kurulu üyeleri de belirlendi. İşte o isimler...
  •  Adnan Menderes Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Pınar Okyay,
  • Osmangazi Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Selma Metintaş,
  • Ankara Üniversitesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Deniz Çalışkan,
  • Sağlık Bakanlığı Sağlık Politikaları Kurulu üyesi Prof. Dr. Seçil Özkan,
  • İnönü Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ali Özer,
  • Sağlık Bilimleri Üniversitesi Hamidiye Sağlık Bilimleri Enstitüsü öğretim üyesi Prof. Dr. Mustafa Öztür,
  • Ondokuz Mayıs Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ahmet Tevfik Sünter

YORUMLAR

  • 0 Yorum