Koronavirüs ölümlerinde rekor orada! ABD'de virüs nedeniyle morglar doldu taştı...

Amerika CoronaVirüs merkezi haline geldi! Kaosun hakim olduğu, son günlerin en yüksek ölüm sayısı ABD'de... Amerika'dan gelen son dakika korkunç görüntülerde Seyyar morglar bile dolup taşarken, cesetler ortalarda kaldı.

Koronavirüs ölümlerinde rekor orada! ABD'de virüs nedeniyle morglar doldu taştı...
Editör: Hakan A.
05 Nisan 2020 - 13:44
Covid-19 salgını nedeniyle Dünya olağan üstü günler geçirirken, salgının merkez üssü konumunda olan Amerika Birleşik Devletleri'nden gelen son ölüm vakaları ise gelinen korkunç boyutu gözler önüne serdi. ABD'de son 24 saat içerisinde ölümlü vaka sayısında müthiş bir tırmanış yaşandı. Son 24 saatte ABD'de koronavirüs nedeniyle 1344 insan yaşamını yitirdi.

Güncel Haberler  - 5 Nisan 2020 - İstanbul


Koronavirüs (Covid-19) salgını yüzünden Amerika'dan olumlu hiç bir haber gelmiyor. Kaosun yaşandığı ABD'de ölüm vakalarında inanılmaz artışlar yaşanıyor. Ceset torbası takviyesi için çalışan hükümet, yaşanan son ölümler sonrasında adeta sessizliğe bürünürken, morglardan gelen görüntüler ise ürküttü.

ABD Başkanı Donald Trump'ın Beyaz Saray'da yaptığı 'Maalesef çok sayıda kişi ölecek' açıklamasının peşinden; ABD'de koronavirüs salgını yüzünden bir günde 1344 insan hayatını kaybettiği gelen son dakika haberleri arasında. Yaşanan son ölümlerle birlikte ABD'de koronavirüsten ölenlerin sayısı 8 bini geçti, vaka sayısı ise 312 bine yükseldiği kaydedildi.Koronavirüs nedeniyle ABD'de hayatını kaybedenlerin sayısı 24 saatte bin 344 kişi artarak 8 bin 501'e yükseldi.

Virüs tespit edilenlerin sayısı ise son 24 saatte 34 bin 272 kişi artarak 312 bin 237'ye çıktı. 


Dünya, Covid-19 salgını ile amansız bir mücadele içinde üst düzey tedbirler alamaya de3vam ederken, ABD'den gelen haberler ise iç açıcı değil. Salgınının merkezi haline gelen New York şehrindeki morg kapasitesi ek çadır ve mobil morglarla sayıların artırılmasına yönelik çalışmalar sürüyor. Diğer taraftan son 24 saat içerisinde yaşanan ölüm vakalarında sayı korkunç seviyelere ulaştı. Bir gün içerisinde 1344 insan daha yaşama gözlerini kapadı. Ülke genelinde etkili olan ve normalin üzerinde yaşanan ölümler yüzünden New York şehrinde bulunan tüm morglar doldu taştı. Morgların koridorlarına konulan insanların ceset torbaları buralarda bekletilmeye başlandı.


Eyalet eyalet kötü haberler gelmeye devam ediyor!

ABD'de koronavirüsten en fazla etkilenen eyalet konumundaki New York'ta yeni tip koronavirüse (Covid-19) yakalanlarının sayısı 100 bini geçerken, virüs nedeniyle 2 bin 624 kişi hayatını kaybetti. New York eyaletinde, morg kapasitesinin ek çadır ve mobil morglar ile birlikte yaklaşık 4 kat artırıldığı bildirilmişti. Yaşanan son ölüm vakaları nedeniyle morglarda şimdiden yer kalmamış durumda.

abd virüs vakaları nedeniyle ölüm sayısında korkutan artış

Brooklyn Hastanesi'nde de ölümlerin daha da artması nedeniyle konteyner morg kuruldu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum