Kredi faizleri sert yükseldi! Kamu bankaları konut, ihtiyaç ve taşıt faizlerini yükseltti...

Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Bankası yeni haftayla birlikte konut kredisi başta olmak üzere, ihtiyaç ve taşıt kredisi güncel faiz oranlarını yükseltti.

Kredi faizleri sert yükseldi! Kamu bankaları konut, ihtiyaç ve taşıt faizlerini yükseltti...
Editör: Hakan A.
23 Kasım 2020 - 08:02 - Güncelleme: 23 Kasım 2020 - 08:02
Geçtiğimiz haftanın hareketli geçen gündemi ve Merkez Bankası'nın faiz yükseltme kararı sonrası gözler bu kez kamu ve özel bankaların kredi faizlerine çevrildi. Ev almak isteyenler, araç yenileyecek olanlar ve ihtiyaçları doğrultusunda kredi çekecekler için faizler yükseldi. Bu hafta kredi kullanmak isteyen milyonlar daha yüksek faiz oranlarıyla karşılaşacak. Halkbank, Ziraat Bankası ve Ziraat Bankası güncel kredi faizlerini yükseltirken, pek çok özel banka oranlarında güncelmeye gitti. Peki en uygun konut kredisi şu sıralar hangi bankada?

Emlak Pencerem / Konut Kredisi Haberleri  - 23 Kasım 2020 - İstanbul


Türkiye ekonomisinde geçtiğimiz haftalar oldukça hareketli geçti ve beklentiler doğrultusunda değişen yeni Başkan'ın Merkez Bankası koltuğunda ilk verdiği sınav faiz artışı oldu. Merkez Bankası faiz kararının ardından bu kez bankalar kredi faizlerini yükseltti. Kredilere erişim daha zorlaştı.Her banka mevcut faiz oranlarının üzerine ekledikçe ekledi. Vatandaş ise nereden, hangi faiz oranıyla kredi kullanacağı konusunda kafası bir hayli karıştı.

KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI 3 KAMU BANKASINDA ARTTI


Evhayali kuranlar için kısa dönemde çok avantajlı faizler piyasada bulmak mümkünken, son faiz artırım kararı ile birlikte bir anda 1.5 seviyelerine yükseltilen konuıt kredisi faiz oranları şu günlerde kamu ve özel bankalar tarafından müşterilere sunuluyor. 3 Kamu bankası Halkbank, Ziraat Bankası ile Vakıfbank konut kredisi faiz oranlarını 1.15 seviyelerine yükseltti. Pek çok özel bankada kullandırdıkları konut kredisi faiz oranlarını 1.95 seviyelerine kadar yükseltti.

UZMANLAR: YÜKSEK FAİZLİ DÖNEME ALIŞIN

Pek çok bankanın Merkez Bankası kararı sonrasında faiz oranlarında artış yapması ile birlikte vatandaş uygun kredi fırsatı bir daha gelir mi sorusunu soruyor. Uzmanlar ise yeni yıl sonrasında belki küçük düşüşlerin yaşanabileceğini, ancak genel olarak faizlerde artışların sürebileceğini ifade ediyor.

Faizler daha fazla yükselir mi? Kredi bulmak zorlaşacak mı?

Gayrimenkul sektörünü uzman ismi Hatice Kolçak, son yayınladığı canlı yayın videosunda kredi faizleri ve konut sektörünü değerlendirdi. Banka kredilerinde gelinen son durumu değerlendirdi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum