Kredi kart faizlerine Merkez ayarı!

Merkez Bankası, bankaların kredi kartlarında uyguladıkları işlem faizlerine ilişkin yeni bir karar aldı. TCMB, TL cinsinden kredi kartı işlemlerinde uygulanacak aylık azami akdi faiz oranı %1,25; aylık azami gecikme faiz oranı %1,55 olarak belirledi.

Kredi kart faizlerine Merkez ayarı!
Editör: Hakan A.
28 Mart 2020 - 10:18
Merkez Bankası, 1 Nisan 2020 tarihinden geçerli olmak üzere, TL cinsinden kredi kartı işlemlerinde uygulanacak aylık azami akdi faiz oranı %1,25; aylık azami gecikme faiz oranı %1,55 olarak belirledi.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 28 Mart 2020 - İstanbul


Banka kart ve kredi kartı kullanan milyonları yakından ilgilendiren faiz düzenlemesi bu sabah Resmi Gazete'de yayımlandı.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası, '1 Nisan 2020 tarihinden geçerli olmak üzere, TL cinsinden kredi kartı işlemlerinde uygulanacak aylık azami akdi faiz oranı %1,25; aylık azami gecikme faiz oranı %1,55 olarak belirlendi.'

1 Nisan 2020 tarihinden geçerli olmak üzere, Türk lirası cinsinden kredi kartı işlemlerinde uygulanacak aylık azami akdi faiz oranı yüzde 1,25; aylık azami gecikme faiz oranı yüzde 1,55; yabancı para cinsinden kredi kartı işlemlerinde uygulanacak aylık azami akdi faiz oranı yüzde 1,00; aylık azami gecikme faiz oranı yüzde 1,30 olarak belirlenmiştir.

Kredi kartı azami faiz oranları, bundan böyle, üçer aylık dönemler için ilan edilmeyecek, ilan edilen oranlar değişiklik yapılana kadar geçerli olacaktır.

Kısa vadeli kredi gereksinimi olan kredi kartı sahiplerinin bu gereksinimlerini fiyatlama ve vade gibi unsurları dikkate alarak kredi kartları yerine tüketici kredileri yoluyla karşılamaları menfaatlerine olacaktır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum