Kredi kartı kullananlar dikkat! Temassız ödeme limitleri 2020 bakın ne kadar oldu...

Türkiye'de milyonlarca kart kullanıcısını yakından ilgilendiren haber! Kredi kartlarında temassız ödeme işlemlerde limit yükseltildi!

Kredi kartı kullananlar dikkat! Temassız ödeme limitleri 2020 bakın ne kadar oldu...
Editör: Hakan A.
17 Mart 2020 - 16:41
Milyonlarca kredi kartı kullanıcısının olduğu Türkiye genelinde temassız ödemeler kolay ve hızlı biçimde yapılırken, limit yetersizliği vatandaşın en çok şikayet ettiği konuların başında geliyordu. Bu durum sona erdi. Temassız ödeme yapmak isteyenler için limit yükseltildi...

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 17 Mart 2020 - İstanbul


BKM Genel Müdürlüğü, Türkiye'de milyonlarca kart kullanıcısı için temassız ödeme limitlerinin yükseltilmesine karar verdi. Alışverişlerde temassız şifresiz ödeme ile 18 Mart itibariyle 250 TL'ye kadar hızlı, temassız ödeme gerçekleştirilebilecek.

Yoğun talep nedeniyle temassız ödemelerde şifresiz işlem limiti 18 Mart’tan başlayarak 250 liraya yükseltildiği bildirildi.

Her kartta bulunmayan bu özellik, pos cihazları ile uyumlu olması gerekiyor. Kısacası, pos cihazında temassız ödeme olmayan bir işletmeden şifresiz ödeme yapılamaz.


Sosyal medya hesaplarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Hatice Kolçak'ı takip etmek için Tıklayın.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.

Linkedin sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

Pinterest sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum