Kredi kartında biriken puanlarınızı hemen harcayın! Hepsi silinecek....

Milyonlarca kredi kartı sahibine yıl sonuna kadar süre verildi. Tüm kart puanlarınızı harcamanız için 31 Aralık tarihine kadar süreniz var. Kullanmayanların puanları silinecek...

Kredi kartında biriken puanlarınızı hemen harcayın! Hepsi silinecek....
Editor: Hakan A.
17 Aralık 2018 - 08:09

Kredi kartınızda biriken para puanların ne kadar olduğunu biliyor musunuz? Şimdi tamamını harcamak için sınırlı süreniz var. Bankalar silmeye hazırlanıyor. Tüketici Dernekleri ise vatandaşı uyarıyor! Hemen harcayın!!!

Türkiye genelinde kredi kartı kullanımında hediye edilen puanlar her yıl sonu olduğu üzere 2019'a girerken bir kez daha silinerek sıfırlanacak. Uzmanlar uyarıyor, kart puanlarınızı hemenharcayın. Yoksa hepsi silenecek...

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 17 Aralık 2018 - İstanbul


Ekonomide önemli bir harcama oranına sahip banklaların kredi klartlarında yapılan alışverişlerden ötürü biriken para puan, puanlar için harcama zamanı geldi. Kredi kartınızda ne kadar para, puan biriktiğinbi öğrenmek için alışveriş yaparken sormanız yeterli. Bu puanları hemen harcamanız ve sıfırlamanız gerekiyor. Yoksa puanlarınız yeni yıl 2019 ile birlikte tamamen sıfırlanacak.

Milyonların cebinde 3 er 5 er adet buluna kredi kartları ile akaryakıt istasyonları, giyim, ayakkabı, teknoloji, takı, kozmetik mağazaları ve alışveriş merkezlerinden yapılan her alışveriş için kartlara verilen puan hediyeleri milyarlarca lira rakamlara tekabül ediyor. Limiti yüksek kredi kartlarında vatandaşın harcamalarına göre pek çok alışveriş sonrasında milyonlarca lira puan hediyesi tanımlanıyor. İşte bu puanları, bu paraları harcamanın tam zamanı...

 Harcamayanlar ise 2019'a girilmesinden sonra puanlarını sorguladığında hepsinin yok olduğunu görecek. Yani bankalar özel bir formatla kredi kartlarına tanınan para puanları sıfırlayarak silmiş olacak. Mevcut bakiyelerinizi alışveriş yaptığınız mağaza, dükkanlardan sorgulayabilir veya bankanızla iletişime geçerek biriken para puanlarınızı sorabilirsiniz.

Konuyla ilgili uyarılarda bulunan Bursa Tüketiciler Derneği Başkanı Sıtkı Yılmaz, kredi kartı sahiplerinin kartlarında biriken puanları öğrenmeleri gerektiğini vurguladı. Yılmaz, "Kredi, banka ve sadakat kartlarda toplanan, para puan, mil puan ve puanlar yeni bir mal ve hizmet almaya yetiyorsa bunu mutlaka kullanmalarını gerekiyor." ifadelerini kullanarak vatandaşın para puanlarını harcamaları yönünde bilgili verdi.
 
Sosyal medya hesalarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.