Kripto para düzenlemesi bugün sona erdi! 1 Mayıs'ta nasıl para yatırılacak?

Kripto para düzenlemesi sonrasında harekete geçen borsalar, epara hizmeti veren platformlarla anlaşmalarını iptal etti! 1 Mayıs sabahı itibariyle kripto para borsalarına bakın nasıl para yatırılabilecek?

Kripto para düzenlemesi bugün sona erdi! 1 Mayıs'ta nasıl para yatırılacak?
Editör: Hakan A.
30 Nisan 2021 - 21:37 - Güncelleme: 01 Mayıs 2021 - 10:36
Kripto para, coin olarak anılan dijital paralar Bitcoin (BTC), Etehereum (ETH), Ripple (XRP) vs. resmen yeni bir döneme girildi. 30 Nisan itibariyle kripto para alımına yasak getirilen epara hizmeti veren kuruluşlar üzerindne para transferi hizmeti sonlandırıldı. Peki yatırımcı nasıl kripto para alım satımı yapacak?

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri - 30 Nisan 2021 - İstanbul


Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) tarafından kripto paraların alım satımına aracılık eden para transfer sistemleri (epara platformları) üzerinden borsalara yollanan paralar bugün itibariyle yasaklanmış oldu. TCMB'nin son yönetmeliği ile getirilen düzenleme neticesinde 30 Nisan tarihine kadar verilen süre bugün sona erdi. Papara ve benzeri epara transfer hizmeti sunan platformlar üzerinden kripto para borsalarına para aktarılamayacak, alınamayacak.

Dogecoin 1 Mayıs sıçraması! Doge fiyat analiz... 

Son Dakika: Kripto para hizmet sağlayıcılarına yönelik kritik düzenleme

CHZUSDT fiyat analizi! 1 Mayıs Chiliz (CHZ) coin sert yükselişi 6 farklı grafik, teknik analiz

HOTUSDT fiyat son durum! Holo (HOT) coin 1 Mayıs videolu teknik analizi

BitTorrent (BTT) coin fiyat analizi! BTT 3 farklı teknik analiz...

Kirpto para yönetmeliği bugün yürürlüğe girdi! İşte, merak edilen tüm detaylar

Merkez Bankası'ndan kritik kripto para yönetmeliği! Kripto paralar resmileşti... 

Merkez Bankası'ndan flaş kripto para hamlesi! Kavcıoğlu, "2 hafta içinde kripto para düzenlemesi geliyor" 


Kripto Para Nasıl Alınır?

Son aylarda sıkı bir yatırımcı kitlesine erişen, 7'den 70'e küçük büyük yatırımı bulunan milyonları yakından ilgilendiren para yatırma işlemi nasıl yapılacak? Kripto para almak isteyenler dikkat! Kripto para almak isteyen yatırımcı, Türk kripto para borsalarına anlaşmalı bankalar üzerinden para transferi yapabilecek, kripto parasını böylece alabilecek. Aynı şekilde kazancını resmi anlaşmalı bankalara geri yatırarak parasını kullanabilecek. Yapılan iptallerle birlikte Türk kripto para borsaları 1 Mayıs itibariyle sadece anlaşmalı bankalar üzerinden borsaya para aktarma yapabilecekler. Yatırımcı ise bu bankalar üzerinden EFT/Havale ve FAST sistemleri ile tanımlı kripto para borsası hesaplarına para gönderebilecekler.

BORSALAR BİR BİR İPTAL ETTİ...

Türkiye'de faaliyet gösteren Paribu, BtcTürk, Binance gibi kripto para borsaları TCMB düzenlemesi sonrasında harekete geçti. Para transferi kabul ettikleri aracı epara platformları ile olan anlaşmalarını tek tek iptal etmiş ve bugün için hazırlıklar önceden başlatılmıştı. 


YENİ KRİPTO DÜZENLEMESİ YOLDA!

Diğer taraftan Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu geçtiğimiz günlerde ilan ettiği, kripto para düzenlemesi hazırlığı ise sürüyor. Merkez Bankası ekipleri, iki hafta içerisinde Türk kamuoyuna tanıtacağı yeni kripto para düzenlemesi için geri sayım sürüyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum