Reklamı Geç
Kuşadası Körfezi ’nde Richter ölçeğine göre 4.7...

Kuşadası Körfezi ’nde Richter ölçeğine göre 4.7 büyüklüğünde deprem

Ege Denizi'nde yaşanan depremin şiddeti 4.7 olduğu kaydedildi. Ege'de Kuşadası Körfezi merkez üssü olan Richter ölçeğine göre 4.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. İşte son dakika deprem haberi ayrıntıları.

17 Ekim 2016 - 09:12 - Güncelleme: 17 Ekim 2016 - 13:21

Sabaha karşı meydana gelen Kuşadası Depremi bölgede korku ve paiğe yol açtı. Son depremler kapsamında Kandilli ve AFAD açıklamalarına göre, Kuşadası Körfezi'nde sabaha karşı bir deprem meydana geldiği bildirildi.

Açıklanan son verilere göre Kuşadası Körfezi’nde Richter ölçeğine göre 4.7 büyüklüğünde yaşanan deprem yerin 8.3 kilometre kadar derinlerde olduğu kayıtlara geçti. Son günlerde Trkiye'nin bir çok ilinde yaşanan depremlere bir yenisi daha eklenmiş oldu.

Ege Denizi Kuşadası blgesi sabah saatlerinde büyük bir deprem ile sarsıldı. Günün son dkaika deprem haberi Ege Denizi'nden Kuşadası körfezinden geldi. Yaşanan korkutan deprem 4.7 olarak ölçüldü.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 17 Ekim 2016 - İstanbul

Başta Yunanistan ve Ege Denizi'ni etkileyen depremler olmaya devam ederken, sabah saatlerinde Kuşadası Körfezi'nde yaşanan deprem vatandaşı korkuttu.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü tarafından açıklanan son deprem haberlerine ilişkin veriye göre, saat 04.30 sıralarında Merkez Üssü  Ege Denizi'nde Kuşadası Körfezi'nde, 4.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Yerin 8.3 kilometre derinliğinde meydana gelen orta şiddetteki deprem, Kuşadası'nın yanı sıra Seferihisar, Selçuk ve Menderes ilçeleri ve mahalleleri ile Yunanistan'ın Sisam Adası'nda da hissedildi.

Yaşanan deprem sonrasında gelen ilk bilgilere göre herhangi bir can ve mal kaybına yol açmadığı belirtildi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..