Kuveyt Türk 1.14 kar payı ile konut finansmanı sağlamaya başladı

Konut kredisi faiz oranlarındaki düşüş bugün de devam etti. Konut finansmanında kar oranını düşüren Kuveyt Türk 1,14 ile ev sahibi olmak isteyenlere kredi verecek.

Kuveyt Türk 1.14 kar payı ile konut finansmanı sağlamaya başladı
Editör: Hakan A.
18 Eylül 2019 - 23:59 - Güncelleme: 20 Eylül 2019 - 11:00

Ev alacaklar için oldukça önemli olan faiz indirimleri hızla devam ediyor. Bugün açıklanan yeni oranlara göre iki banka daha konut kredisi faiz oranlarını indirdi. Bu bankalardan biri de Kuveyt Türk oldu. Banka konut finansmanında 1,14 oranında kar oranı ile bu sabah itibariyle ev sahibi olmak isteyenlere kullandırmaya başladı.

Emlak Pencerem / Konut Kredisi Haberleri  - 18 Eylül 2019 - İstanbul


Eylül ayı itibariyle Merkez Bankası'nın faiz indirimi pek çok bankayı indirim konusunda tetiklemiş durumda. Ay sonunagelinirken bankalar peş peşe faiz indirimlerini açıklamaya devame diyor. Kuveyt Türk Katılım Bankası, bireylere, işletmelere ve ülke ekonomisine katkı sunmak için finansman oranlarını değiştirdi.

Kuveyt Türk'ten yapılan açıklamaya göre, banka, konut ve araç finansmanlarındaki kar oranlarını düşürdü, işletmelere yönelik olarak da her vade diliminde indirim gerçekleştirdi.

Tüm vade seçeneklerinde konut finansmanı kar oranı yüzde 1,14'e, araç finansmanı kar oranı ise yüzde 1,24'e düşürüldü. Sigorta ürünlerini kullanan Kuveyt Türk müşterileri ise konut finansmanında yüzde 1,14, araç finansmanında ise yüzde 1,21'e kadar düşürülen kar oranlarından yararlanabiliyor.

Konut finansmanında 120 aya, araç finansmanında ise 60 aya varan vade seçenekleri sunan Kuveyt Türk, bu sayede ev veya araç sahibi olmak isteyen vatandaşların bütçelerine katkı sağlamayı ve reel ekonomiye katkı sunmayı hedefliyor.

Kuveyt Türk, kurumsal ve ticari şirketler ile KOBİ'lere yönelik TL finansmanlarında ise tüm vadelerdeki finansman oranlarında 250 baz puanlık indirim gerçekleştirdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum