Kuzey Ankara Girişi dönüşüm projesinde metruk binalar için yıkım kararı

Başkent'in devam eden Kuzey Ankara Girişi Kentsel dönüşüm projesi kapsamında bazı metruk yapılar hakkında yıkım kararı verildi.

Kuzey Ankara Girişi dönüşüm projesinde metruk binalar için yıkım kararı
Editör: Hakan A.
24 Aralık 2018 - 06:53
Kuzey Ankara Girişi Kentsel Dönüşüm Projesi çerçevesinde metruk binaların yıkımına ilişkin encümen kararı verildi. İlgili karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

Emlak Pencerem / Kentsel Dönüşüm Haberleri  - 24 Aralık 2018 - İstanbul


Ülke genelinde kentsel dönüşüm çalışmalarına hız verilirken, Başkent Ankara'nın dev projelerinden biri olan Kuzey Ankara Girişi Kentsel Dönüşüm Projesi ile alakalı olarak metruk binların yıkımına ilişkin encümen kararı çıktı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı Özel Projeler ve Dönüşüm Dairesi Başkanlığı tarafından alınan karar ile kentsel dönüşüm çalışmalarının devam ettiğiKuzey Ankara Girişi Kentsel Dönüşüm Projesinde bazı metruk binaların yıkımı ile alakalı olarak karar çıktı.


Konuyla ilgili 24 Aralık tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan ilanın ayrıntılarını okumak için tıklayın.

Türkiye Büyük Millet Meclisinin 12.03.2004 gün ve 25400 sayılı Resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren 5104 sayılı Kuzey Ankara Girişi Kentsel Dönüşüm Projesi Kanunu kapsamında kalan metruk yapıların 3194 sayılı kanunun 39. Maddesi ile 5216 sayılı kanunun 7. Maddesinin (z) bendine istinaden alandan kaldırılması Ankara Büyükşehir Belediye Encümenince onaylanmıştır. 24.12.2018 tarihinde mesai başlangıcında ilanına çıkarılmıştır.
 

Sosyal medya hesalarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum