Kuzey Ankara Girişi Kentsel Dönüşüm projesinde metruk yapılara ilişkin karar çıktı

Başkent Ankara'nın dev dönüşüm projeleri arasında yer alan Kuzey Ankara Girişi Kentsel Dönüşüm Projesinde yer alan metruk yapılara ilişkin Büyükşehir Belediyesi'nden önemli bir karar çıktı.

Kuzey Ankara Girişi Kentsel Dönüşüm projesinde metruk yapılara ilişkin karar çıktı
Editör: Hakan A.
10 Aralık 2018 - 07:00
Kentsel Dönüşüm çalışmalarının hızla sürdüğü Başkent Ankara'da Büyükşehir Belediyesi tarafından yeni bir ilana çıkıldı. Kuzey Ankara Girişi Kentsel Dönüşüm Projesi Kanunu kapsamında metruk yapılara ilişkin yeni bir karar alındı. İlan bugün itibariyle Büyükşehir Belediyesince ilan edildi.

Emlak Pencerem / Kentsel Dönüşüm Haberleri - 10 Aralık 2018 - İstanbul


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kontrolünde Türkiye genelinde kentsel dönüşüm devam ediyor. Bu kapsamda Ankara'da kentsel dönüşüm projeleri kapsamında yeni bir encümen kararı alınarak ilana çıkıldı.

Konuyla ilgili edinilen son dakika bilgiye göre, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı Özel Projeler ve Dönüşüm Başkanlığı tarafından alınan karar doğrultusunda; Türkiye Büyük Millet Meclisinin 12.03.2004 gün ve 25400 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürülüğe giren 5104 sayılı Kuzey Ankara Girişi Kentsel Dönüşüm Projesi Kanunu kapsamında kalan metruk yapıların 3194 sayılı kanunun 39. maddesi ile 5216 sayılı kanunun 7. maddesinin z bendine istinaden alandan kaldırılması Ankara Büyükşehir Beledi Encümenince onaylanmıştır. 10.12.2018 tarihinde mesai başlangıcında ilana çıkılmıştır.


10 Aralık tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan karar maddeleri için tıklayın.
 
Sosyal medya hesalarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum