Kuzey Marmara Otoyolu için büyük...

Kuzey Marmara Otoyolu için büyük kamulaştırma başladı

Kuzey Marmara Otoyolu projesi kapsamında, İstanbul'da çok sayıda ilçede, Kocaeli ev Sakarya sınırları içerisinde acele kamulaştırma başlatıldı. Karar Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Kuzey Marmara Otoyolu için büyük kamulaştırma başladı
Editor: Hakan A.
17 Ekim 2018 - 07:05
Reklam

Yapımı büyük bir hızla devam eden Kuzey Marmara Otoyolu (3. Boğaz Köprüsü Dahil) yapımı kapsamında bazı illerde ve bu illere bağlı çok sayıda yerde kamulaştırmalar başlıyor. İlgili karar Resmi Gazete ile duyuruldu.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 17 Ekim 2018 - İstanbul


Dev otoyol projesinde yeni kamulaştırmalar için hükümet düğmeye bastı. İstanbul, Sakarya, Kocaeli sınırları içerisinde bulunan çok sayıda mahallede acele kamulaştırmalar yapılmasına karar verildi.

Kuzey Marmara Otoyolu (3. Boğaz Köprüsü Dahil) Projesi Kapsamında Bazı Taşınmazların Karayolları Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 188) bu sabah Resmi Gazete'de yayımlanarak resmen yürülüğe girdi.

Karayolları İl genel müdürlükleri tarafından yapılacak acele kamulaştırmalar Kuzey Marmara Otoyolu projesinin ayaklarını kapsıyor. Kamulaştırma yapılacak yerlerin listesi arasında, İstanbul'da Silivri, Çatalca, Arnavutköy, Sultangazi, Eyüpsultan, Pendik, Tuzla ve Gebze gibi yerler bulunuyor. Bunun dışında Kocaeli il sınırları içerisinde ve Sakarya'da da kamulaştırmalar yapılacak.

Resmi Gazete'de yer alan ilanın ayrıntıları ve kamulaştırma yapılacak yerlerin tam listesini görmek için tıklayın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum