Kuzey Marmarmara Otoyolu için 3 ilde acele kamulaştırma yapılacak

İzmir İstanbul arasında yapımı devam eden Kuzey Marmarmara Otoyolu projesinde acele kamulaştırma kararı alındı. Toplam 3 il ve bağlı ilçelerinde kamulaştırma yapılacak. İşte acele kamulaştırma yapılacak yerlerin listesi.

Kuzey Marmarmara Otoyolu için 3 ilde acele kamulaştırma yapılacak
Editör: Hakan A.
11 Mart 2019 - 06:45

İzmir-İstanbul arasını 3.5 saate indirecek dev otoyol projesinde çalışmalar hızla devam ederken acele kamulaştırmalar yapılması hakkında yeni bir yönetmelik yayımlandı. Çok sayıda il ve bağlı ilçede kamulaştırma yapılması kararlaştırıldı.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 11 Mart 2019 - İstanbul


Türkiye'nin dev otoyol projeleri arasında yer alan Kuzey Marmarmara Otoyolu projesi kapsamında yeni bir kamulaştırma ilanı yayımlandı. İlgili karar bu sabah Resmi Gazete'de yayımlanarak resmen yürürlüğe girdi. 

Konuyla ilgili edinilen bilgiye göre, Kuzey Marmara Otoyolu (3. Boğaz Köprüsü dahil) projesi kapsamında ekli harita ile listede güzergahı, bulunduğu yer ada/parsel numaraları gösterilen taşınmazların Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırılmasına, 2942 sayılı Kamulaştırma Kanununun 27 nci maddesi gereğince karar verilmiştir. İşte Kuzey Marmara Otoyolu projesi için kamulaştırma yapılacak il ve ilçelerin tam listesi.

Bu çerçevede İstanbul'da Sultangazi ilçesinde, Kocaeli ilinde İzmit ve Körfez ilçelerinde, Sakarya ilinde Adapazarı, Akyazı ilçelerinde ve bu ilçelere bağlı çok sayıda mahallede acele kamulaştırma yapılacak.

11 Mart tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan acele kamulaştırma ilanının ayrıntılarını görmek için tıklayın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum