Reklamı Geç
Lale Festivali kapsamında Lale Kupası Tenis Turnuvası ile Plaj...

Lale Festivali kapsamında Lale Kupası Tenis Turnuvası ile Plaj Futbolu Turnuvası başladı

11.Geleneksel Lale Festivali’nin en önemli spor organizasyonlarından Uluslararası Lale Kupası Tenis Turnuvası ile Plaj Futbolu Turnuvası dünyanın en güzel kenti İstanbul’da start aldı.

10 Nisan 2017 - 15:40

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen geleneksel İstanbul Lale Festivali’nin en önemli spor organizasyonlarından olan ve bu yıl dördüncüsü düzenlenen Uluslararası Lale Cup Tenis Turnuvası ile ikincisi düzenlenen Plaj Futbolu Turnuvası İstanbulluların yoğun ilgisi ile başladı.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 10 Nisan 2017 - İstanbul

 9 Nisan’da İBB Göztepe Gülbahçesi Spor Tesis’nde 27 ülkeden 60 sporcunun katılımı ile start alan Uluslararası Lale Cup Tenis Turnuvası, 16 Nisan’da, 10 Nisan’da Caddebostan Etkinlik Alanı’nda başlayan Plaj Futbolu Turnuvası ise 16 Nisan’da oynanacak final maçlarına kadar devam edecek.

Milli tenisçilerimiz de turnuvada

Turnuvada Tayvan, Çin, İsviçre, Hırvatistan, Sırbistan, Rusya, Özbekistan, Macaristan, Romanya, Gürcistan, Çek Cumhuriyeti, Ukrayna, Polonya, Bulgaristan, Slovenya, Fransa, İtalya, Hindistan, Makedonya, İsrail, Almanya, Gürcistan, İngiltere, Slovakya, Özbekistan, Tayland ve Türkiye’den önemli raketler katılıyor. Turnuvada bir numaralı seri başı unvanını Tayvanlı Hsieh Su-Wei taşıyor. Türkiye’yi temsil etmek adına ise ana tabloda milli tenisçilerimiz Başak Eraydın, Pemra Özgen, İnci Öğüt, Selin Övünç ve eleme grubunda Ayla Aksu ve Melis Sezer gibi sporcularımız yer alıyor. Para ödülünün 50 bin dolar olduğu turnuvada 9-11 Nisan tarihleri arasında eleme, 11-15 Nisan tarihleri arasında ana tablo ve 16 Nisan tarihinde ise final müsabakaları yapılacak.

Lale Festivali’nde plaj futbolu heyecanı

Festival programı dahilinde startı verilen bir diğer önemli organizasyon ise Plaj Futbolu Turnuvası. 10 Nisan’da başlayan ve 16 Nisan tarihine kadar Caddebostan Etkinlik Alanı’nda (Dalyan Parkı) düzenlenecek olan turnuvada 8 takım toplam 80 sporcu ile yer alacak. İlki geçtiğimiz yılki Lale Festivali etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen turnuvaya, üniversiteler ve spor kulüplerinin sporcuları katılacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..