Liverpool'un sahibi John W. Henry, malikanesini 25 Milyon Dolara satışa çıkardı

Ünlü İngiliz futbol kulübü Liverpool, Amerikanın en prestijli kulüplerinden Boston Red Sox ve Boston Globe'ın sahibi olan Dünyaca ünlü milyarder John W. Henry malikanesini satışa çıkardı.

Liverpool'un sahibi John W. Henry, malikanesini 25 Milyon Dolara satışa çıkardı
Editor: Hakan A.
10 Aralık 2018 - 21:30 - Güncelleme: 10 Aralık 2018 - 21:30

Dünya futbolunun önemli kulüplerinden biri olan İngiliz Liverpool futbol takımının sahibi olan ünlü milyarder Florida sahilinde bulunan malikanesini satışa çıkardı.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 10 Aralık 2018 - İstanbul


Dünyanın önemli milyarderleri arasında yer alan ve önemli spor kulüplerinin sahibi olarak adından söz ettiren John W. Henry, dev malikanesini satıyor. 

1981'de JW Henry & Co. şirketi ile önemli bir çıkış yakalayan ve milyarderler kulübünde  büyük bir servete sahip olan Dünyaca ünlü isim John W. Henry, şimdilerde Florida sahilinde bulunan malikanesinin satışı ile gündemde. Her zaman iyi bir sporsever olarak anılan ünlü milyarder, 1989 yılında küçük beyzbol ligi takımı Tucson Toros'u, 1991'de New York Yankees'e ve Florida Marlins'in tek sahibi oldu. 2002'de 380 milyon dolar karşılığında Boston Red Sox takımını satın alarak takıma şampiyonluklar yaşattı. İngiltere'nin Liverpool Futbol Kulübü'nün çoğunluk sahibi oldu, bir NASCAR yarış takımında% 50'lik bir pay aldı, Boston Globe'u satın aldı ve iRacing.com'un bir yarış arabası, sürüş simülatörü programı başlatmasına yardımcı oldu. John Henry, Red Sox için yaklaşık 3 milyar dolarlık bir devin sahibi durumunda. 

Florida'daki en çarpıcı evlerden birini yaratan ünlü milyarder şu sıralar malikanesini satışa çıkarmış durumda. Şehir merkezinin merkezinden beş mil uzaklıkta, 200 dönümlük özel bir arazi satın alan JW Henry, burada kendi malikanesini yaptırdı. 25 Milyon Dolar gibi bir rakama satışa sunulan dev malikane oldukça görkemli bir konumda 1995 yılında inşaa edildi. Yedi adet yatak odası bulunan malikane 19 banyo ile 27,832 metrekarelik iklim kontrollü kapalı yaşam alanı  olan, toplam 41.000 metrekare bir alan üzerine yapıldı. Malikane tüm eşyaları ile birlikte Henry ailesi için özel olarak tasarlandı.

Özel olarak tasarlanan spor mucidi John W. Henry'nin malikanesi, şimdi Boca Raton, Florida'da 25 milyon dolara satılıyor. Boca, Doğu Kıyısı'nın Atlantik Okyanusu'ndaki en lüks şehirlerinden biri olup pahalı alışveriş, restoran, Florida lüks apartmanlar ve evlerden oluşan elit bir bölge olarak biliniyor.

PHOTO : Douglas Elliman Real Estate