Reklamı Geç
Lufthansa pilot krizi büyüyor! Bin 706 uçuş daha iptal edildi

Lufthansa pilot krizi büyüyor! Bin 706 uçuş daha iptal edildi

Pilotların başlattıkları grev Lufthansa hava yollarındaki krizi büyütmeye devam ederken, şirket Bin 706 uçuşunu daha iptal ettiğini duyurdu.

29 Kasım 2016 - 08:32

Dünya'nın önemli havayolu şirketlerinden biri olan Lufthansa, pilot grevleriyle bir kez daha gündeme gelirken, iptal edilen uçak seferlerinin sayıları artmaya devam ediyor. Lufthansa, Bin 706 uçuşunu daha iptal etti!

Almanlara Lufthansa şoku sürüyor. Grevlerin sürdüğü havayolu şirketinde uçuşlar adeta patır patır iptal ediliyor. Şirket tarafından yapılan son dakika açıklamasında ise toplam  Bin 706 uçuşun daha iptal edildiği kaydedildi.

Yaklaşık 180 bin yolcunun etkileneceği uçuşlar kapsamında açıklamada bulunan Lufthansa, Vereinigung Cockpit (VC) sendikasına bağlı pilotların başlattıkları grev yüzünden 29 Kasım Salı günü yapılması planlanan 3 bin kısa mesafeli uçuştan 816'sının ve 30 Kasım Çarşamba için planlanan 3 bin kısa ve uzun mesafeli uçuştan da 890 uçuşun yapılamayacağının altı çizildi. Şirkewtin altında bulunan diğer hava yolu şirketlerinin ise bu grevden zarar görmeyeceği ve uçuşlarına devam edeceği hatırlatıldı.

Yapılan açıklamada ayrıca şimdiye kadar toplam 4 bin 461 uçuşun iptal edildiği, bu iptallerden 525 bin yolcunun bu grevlerin neden olduğu sefer iptallerinden etkilendiği ifade edildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..