Mahall Bomonti İzmir örnek daireleri görücüye çıktı

Örnek daireleri görücüye çıkan Türkerler Holding imzalı Mahall Bomonti İzmir 250 milyon dolarlık dev yatırımla yükseliyor. Mahall Bomonti fiyatları, proje bilgileri.

Mahall Bomonti İzmir örnek daireleri görücüye çıktı
Editör: Hakan A.
20 Ekim 2016 - 09:21 - Güncelleme: 22 Ekim 2016 - 23:25

"Mahall Bomonti" İzmir Türkerler Holding imzasıyla satışlarına başladı.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 20 Ekim 2016 - İstanbul

 İzmir'de yapılan basın toplantısında Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Türker proje hakkında bilgi verdi. Hazırlanan örnek daireler basına ve davetlilerin beğenisine sunuldu. 

Toplantıda konuşan Türkerler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Türker projeye nasıl başladıklarını ve detaylarını şu sözlerle anlattı. "İçindeki tarihi eserlerden dolayı burası kentsel dönüşüm projesi oldu. 3 yıl önce Özelleştirme İdaresi Başkanlığından 80 milyon dolara satın aldık. Açılmış davalar vardı bekledik lehimize sonuçlandı. 250 milyon dolar yatırım değeri var projenin. 280 bin metrekare inşaat alanı 185 bin metrekare satılabilir alanı var. Ayrıca 35 bin metrekare satılık ticari alan bulunuyor. Konutların işlermesinde Divan grubuyla anlaştık. Tarih sanat alışveriş merkezi olacak. Müze tiyatro sinema tenis klübünün olduğu mahalle konseptiyle yaptığımız bir proje oldu"
 
İzmir Konuıt Projeleri kapsamında hayata geçirdikleri projeden bahseden Kazım Türker, "Mahall Bomonti" İzmir projesinin yanı başında iki metro hattı ve yapılacak tranvay ile bütün ulaşım hatlarının kesiştiği ortak bir noktada olduğunu ifade etti.

"Mahall Bomonti İzmir" yaklaşık iki buçuk yıl sonra teslim edilecek. Projede öncelikle tarihi binaların olduğu bölümlerin satılması planlanıyor. En son kule bloğunun satışı tamamlanacak. Kule bloğu 240 metre yükseklik ile Türkiye'nin en yüksek binası olmaya aday görünüyor. 

Fiyatların makul seviyelerde tutulduğunu açıklayan Kazım Türker  açıklamasında," Projede fiyatımızı çok uygun tuttuk. Bunun bir kaç nedeni var. Arazi maliyeti, teknik ve ileriye dönük projeksiyon. Bu projeyle kalmak istemiyoruz İzmir'de. Kazan kazan ile yatırımcınında kazanmasını istiyoruz." Dedi.

45 bin metrekare arsa üzerinde yükselen projenin yatırım miktarı 350 milyon dolar. Teslim tarihi ise 30.06.2019 olarak planlanıyor. 

Mahal Bomonti İzmir projesi konut fiyatları metrekaresi 5 bin TL den başlıyor.

1+O ve 1+1, 3+1 gibi farklı alternatiflerde dairelerin bulunduğu proje tamamen mobilyalı teslim ediliyor. Birim fiyatlar ise 5 bin liradan başlıyor.  Biri 58 katlı, 9 u tarihi toplam 12 bloktan oluşan projede 470 konut, 572 ofis, 30 ticari birim bulunuyor. 

55-210 metrekare arasında kule ofisler 3.80 metre tavan yüksekliğine sahip. Ayrıca projede loft ofis ve daireler bulunuyor. Açık kapalı yüzme havuzu, spa, fitness, tenis kortları, çocuk oyun alanları ve sosyal alanlar projenin özellikleri arasında bulunuyor. 

Devam eden projelerin toplamı 2 milyar dolar

Eskişehir yolu, Çukurambar ve Mahall Bomonti ' nin yatırım değeri 900 milyon dolar olduğunu ifade eden Kazım Türker devam eden Çiftçi Towers projesininde 1 milyar dolarlık yatırım değeri olduğunu açıkladı.

 Çukurambar Toki'den 3 yıl önce alınmış olmasına rağmen devam eden davalardan dolayı yeni sonuçlandı. 50 dönüm arazi ihalesini 275 milyon TL'ye alan Türkerlet Holding önümüzdeki günlerde 250 milyon dolarlık yatırım yapmaya hazırlanıyor. 

Türkerler Holding Etnikte 1,5 milyar dolarlık 3600 yataklı hastane inşaatı ile İzmir'e yurt dışı  finans kaynakları ile 1.1 milyar dolarlık şehir hastanesi inşa etmeye hazırlanıyor. Kazım Türker" 15 temmuzdan sonra 3 yıl ödemesiz 1.1 milyar dolar dış kaynaklı finans bulduk. Bu da gösteriyor ki yabancı kaynakların bize olan güveni devam ediyor" ifadelerini kullandı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum