Reklamı Geç
Mahmutbey gişeleri serbest geçişlere açıldı! Trafik ne durumda?

Mahmutbey gişeleri serbest geçişlere açıldı! Trafik ne durumda?

Serbest Geçişlerin başladığı Mahmutbey Gişeleri trafik durumu! Mahmutbey gişeleri'nde yapılan son düzenleme sonrasında HGS, OGS ayrımı yapılmadan serbest geçişlere açıldı. Trafik ne durumda, işte Mahmutbey gişeleri son durum.

22 Kasım 2016 - 08:23 - Güncelleme: 22 Kasım 2016 - 08:25

Her sabah ve akşam, gün içerisinde yüz binlerce araç tarafından İstanbul'a giriş ve çıkışlarda büyük yoğunluklara neden olan Mahmutbey Gişeleri serbest geçişlere açıldı!

İstanbul'un en büyük birleşim noktası Mahmutbey Gişelerinde neler oluyor? Test aşamasında serbest geçişlerin başladığı Mahmutbey Gişelerinde trafik ne durumda? Mahmutbey aksında gişelere geliş istikametlerinde yoğunluklar yaşanıyor mu? Serbest geçiş uygulaması kapsamında 2. test gününde trafik nasıl? İşte Mahmutbey gişelerinde son durum bilgileri...

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Ahmet Arslan'ın açıkladığı serbest geçiş sistemi dahilinde dün itibariyle başlayan serbest geçişlerde beklenen yüzde 30 oranında bir rahatlama idi. Mahmutbey gişelerini kullanan vatandaşların otomatik okumalar sayesinde yeni sistem ile OGS ve HGS ayrımı olmadan dilediği biçimde serbest biçimde geçişlerinin önü açıldı. Sistemin inşaası zamanında trafik adeta kabusa dönen Mahmutbey gişelerinde çift taraflı olarak araçlar kolaylıkla beklemeden geçiyor. Yeni sistem ile havada okumalar gerçekleştiriliyor. Gişe duvarlkarının kalkması sayesinde geçişler daha hızlandı. Her ne kadar bölge yoğunluğu sabah ie gidiş ve akşam iş çıkışı saatlerinde yoğun olsada trafik biraz daha azalmış durumda.

Mahmutbey gişelerinde gözle görülür azalmalar, trafik rahatlaması devam ediyor. Serbest geçişlere açılan gişelerde araç kuyrukları saadece yoğun olan iş saatlerinde bir parça gözlemlenirken, gnündiğer saatlerinde çok aşırı bir yoğunluk yaşanmazken, hedeflerin tutacağı ifade ediliyor. Henüz test aşamasında olan serbest geçişler Mahmutbey trafifini rahatlatmışa benziyor.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..