Malatya'da Erkenek Karanlıkdere Kanyonu hakkında kritik karar

Malatya ilinde Doğanşehir'de bulunan ünlü Erkenek Karanlıkdere Kanyonu ile alakalı Bakanlıktan flaş karar.

Malatya'da Erkenek Karanlıkdere Kanyonu hakkında kritik karar
Editör: Hakan A.
28 Kasım 2020 - 18:48 - Güncelleme: 28 Kasım 2020 - 18:48
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından tabiat varlıklarının korunması amacıyla Türkiye'de tüm illerde, 81 ili kapsayan ve doğa ile alakalı oldukça önemli olan çalışmalar büyük bir özveriyle sürdürülüyor. Bakanlıkca yapılan çalışmalar çerçevesinde Malatya'nın kanyonlarıyla ünlü Doğanşehir ilçesinde Doğal sit alanı olarak anılan bazı alanların statüsü değiştirildi. İlgili karar Resmi Gazete'de resmen ilan edildi. Peki Malatya'da sit alanı statüsü değiştiren o yerler nereler? İşte karara dair son dakika ayrıntılar.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 28 Kasım 2020 - İstanbul


Türkiye genelinde pek çok önemli il ve ilçesinde korunması gereken alanlara yönelik hızlı kararlar alan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Malatya'da Doğanşehir ilçesinde önemli doğal sit alanı ile alakalı bazı alanlar için kritik kararını açıkladı. 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü tarafından Malatya'da bugün itibarıyla geçerli olmak üzere bazı alanlar için doğal sit alanından farklı bir statüye geçirmek için karar alarak Resmi Gazete'de yayımlandı. 


Resmi Gazete ilanında, Malatya ili Doğanşehir ilçesi, Erkenek Karanlıkdere Kanyonu Doğal Sit Alanı Bakanlık Makamının 13.11.2020 tarihli ve 242221 sayılı olur'u ile Doğal Sit-Nitelikli Doğal Koruma Alanı olarak tscil edilmesi kararı verildiği kaydedildi.

Malatya ili Doğanşehir ilçesi, Erkenek Karanlıkdere Kanyonu Doğal Sit Alanı

YORUMLAR

  • 0 Yorum