Malatya Doğanşehir'de Bakanlık flaş kararını duyurdu

Malatya'da Doğanşehir ilçesi sınırlarında bulunan bazı alanlar ile alakalı Bakanlık flaş kararını açıkladı.

Malatya Doğanşehir'de Bakanlık flaş kararını duyurdu
Editör: Hakan A.
24 Kasım 2020 - 09:16
Türkiye'nin 81 ili için Bakanlık tarafından yapılan hassas çalışmalar ile, yürütülen pek çok kritik öneme sahip çalışmalar arasında yer alan çok sayıda alanı kapsayan doğal sit ve koruma alanlarının belirlenmesi ile alakalı olarak Malatya için yeni bir kararlar alındı. O kararlardan biri Malatya'da Doğanşehir ilçesini kapsayan bazı alanlar için yeni flaş karar alınarak yürürlüğe sokuldu. Bakanlık tam korunacak alanlar listesine Malatya ilinde bulunan bazı alanlar hakkında yeni kararlar verilerek resmi gazete'de yayınlandı.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 24 Kasım 2020 - İstanbul


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü, Malatya Doğanşehir ilçesi sınırlarında bulunan bazı yerlerin kesin korunmasına ilişkin önemli bir kararı bugün Resmi Gazete'de yayınladı. Peki Malatya'da hangi yerler kesin korunacak alanlar olarak açıklandı? İşte Malatya Doğanşehir'de koruma kararı alınan o yerlerin ve kararın detayları.

Malatya ili, Doğanşehir ilçesi, Meled Deresi Doğal Sit Alanının Bakanlık Makamının 13.11.2020 tarihli ve 242227  sayılı olur'u ile Doğal Sit-Nitelikli Doğal Koruma Alanı olarak tescil edildiği kaydedildi.


Malatya Doğanşehir ilçesi sınırları içinde ilan edilen yeni alanların krokisi ile kararın ayrıntıları ise altta incelenebilir.

Malatya Doğanşehir ilçesi sınırları içinde melet deresi kararı 24 kasım 2020

YORUMLAR

  • 0 Yorum