Manhattan’ın görkemli projesi "The Crown...

Manhattan'ın görkemli projesi "The Crown Building" Ant Yapı'ya emanet

Ant Yapı, yurt dışı işlerine bir yenisini daha ekledi. Şirket Manhattan'ın Tac'ı olarak adlandırılan yapının renovasyonunu üstlendi.

Manhattan'ın görkemli projesi
Editor: Hakan A.
05 Kasım 2018 - 13:05
Reklam

Ant Yapı New York’un sembol binalarından olan ve Manhattan’ın Tacı olarak nitelenen “The Crown Building”in renovasyonunun ana yükleniciliğini üstlendi. 1921 yılında inşa edilen The Crown Building, Ant Yapı tarafından proje kapsamında otel ve rezidansa dönüştürülecek.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 5 Kasım 2018 - İstanbul


 Ant Yapı, Amerika’daki ilk projesine başlıyor. Ant Yapı, New York şehrinin sembollerinden biri olan, Manhattan’daki The Crown Building’i renove ederek binayı otel ve rezidansa dönüştürecek. New York’un mimari değerlerinden olan The Crown Building’in yenilenme projesi, Ant Yapı’nın ana yükleniciliğinde tamamlandığında, 26 daire, 83 otel odası ile otele bağlı lobiler, spa ve havuz, spor merkezi, restoranlar ve Jazz Club’tan oluşan yeni bir çekim merkezi haline gelecek.

Ant Yapı, toplam inşaat yatırım değeri 300 milyon doları bulan projeyi sözleşme kapsamında 28 ayda tamamlayarak teslim edecek.

Ant Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Okay, Amerika’daki ilk işlerinin Manhattan’ın Tacı The Crown Building olmasının, kendileri için ayrı bir önem teşkil ettiğini belirterek, “Ant Yapı olarak 1990’lı yılların başından bu yana yurt dışında başta Rusya ve Türki Cumhuriyetler, yakın zamanda da İngiltere olmak üzere birçok başarılı işe imza attık. Ana yükleniciliğini üstlendiğimiz The Crown Building hem Amerika’daki ilk projemiz hem de New York’un sembol binalarından biri. Bu nedenle bizim için ayrı bir önemi var. Ant Yapı olarak uluslararası alanda yeni projelere imza atmaya devam edeceğiz,” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum