Manisa’da art arda depremlerle beşik gibi sallanıyor! 100’den...

Manisa'da art arda depremlerle beşik gibi sallanıyor! 100'den fazla deprem

Manisa'da depremler peş peşe sürüyor... Manisa'da dün yaşanan 5.2 şiddetindeki deprem sonrası bu sabah saatlerine kadar yüzlerce deprem meydana geldiği kaydedildi. Peş peşe yaşanan depremlerin en büyüğü 4.8 olarak ölçümlendi. Manisa'da vatandaşlar diken üzerinde...

28 Mayıs 2017 - 12:20 - Güncelleme: 28 Mayıs 2017 - 12:23

Çanakkale ve bölgesinde yaşanan depremler günlerce devam etmişti. Şimdi Manisa ili dün itibariyle depremlerle art arda sallanmaya devam ediyor. Bu sabah şu saatlere kadar yüzden fazla deprem meydana gelen ilde vatandaş korku ve panik yaşamaya devam ediyor.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 28 Mayıs 2017 - İstanbul

Manisa'da dün öğleden sonra meydana gelen 5.2 büyüklüğündeki deprem sonrasında peş peşe deprem yaşanmaya devam ediyor. Manisa sabaha kadar sallanmaya devam etti. Akhisar,Saruhanlı ve pek çok ilçeyi kapsayan artçı depremler art arda gelince vatandaş büyük korku yaşadı. Saaha kadar beşik gibi sallanan il ve ilçlerde vatandaşın uykusu kaçtı. Pek çok vatandaş geceyi dışarda geçirdiği bildirildi.

Konuya ilişkin edinilen bilgiye göre, Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem-Tsunami İzleme Ve Değerlendirme Merkezi tarafından hazırlanan verilere göre, Manisa iline bağlı Gölmarmara bölgesinde 18:53 sıralarında 5.2 şiddetinde meydana gelen deprem 15 saniye kadar sürdüğü kaydedildi. Deprem esnasında evde olan vatandaşlar ise büyük panik yaşadığı kaydedildi.

Yaşanan bu büyük deprem sonrasında şu saatlere kadar 100'ün üzerinde deprem oldu. Depremler artçı niteliğinde ve en büyüğü 4.8 olarak ölçümlendi. Gün boyunca irili ufaklı deprem yaşanmaya devam edeceği ifade eidliyor. Uzmanlar ise, Yaşanan artçı sarsıntıların geçtiğimiz aylarda Çanakkale bölgesinde sıkça meydana geldiğini hatırlatırken, benzer sarsıntıların şimdi ise Manisa'yı etkisi altına aldığını ifade ediyorlar. 

Son dakika ilçe ilçe il il depremler...

Manisa'da yaşanan depremleri Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi gözüyle an be an görmek için buraya tıklayın

AFAD tarafından açıklanan Manisa depremi ile alakalı son veriler için tıklayın

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..