Reklamı Geç
Mar Yapı yeni ortağı Çinli Wanda ile 20 yıllık anlaşma...

Mar Yapı yeni ortağı Çinli Wanda ile 20 yıllık anlaşma imzaladı

Mar Yapı'nın İstanbul Güneşli'de bulunan projesinde hayata geçirilen otel için Çinli Wanda Group ile 20 yıl sürecek bir anlaşmanın ilk imzalarını attı.

23 Mayıs 2017 - 08:54

Çinli Wanda Group otel markasını İstanbul'a getiriyor. Mar Yapı tarafından İstanbul'un önemli lokasyonlarından birinde Atatürk Havalimanı'na yakın bir konumda inşa ettiği projesinde 20 yıllık otel ve rezidans işletmeciliği yapacak olan Wanda, 20 yıllık anlaşma imzaladı.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 23 Mayıs 2017 - İstanbul

Çin en büyük şirketlerinden biri olan Wanda, Türkiye’de ilk otel zincirini Mar Yapı ile gerçekleştirdiği yeni ortaklığıyla hayata geçirecek. Çinli Wanda, Mar Yapı ile 20 yıla uzanacak anlaşmayı imzaladı.

Dünya çapında pek çok sektörde faaliyet gösteren Wanda, Türkiye'ye adım attı. Teknolojiden turizme, finanstan gayrimenkule kadar geniş faaliyet alanıyla dünyanın önemli şirketleri arasında yer alan Çinli Wanda Group, Mar Yapı ile ortaklığı başladı. Wanda, Türkiye’ye turizm ve otel yatırımı için anlaşma imzaladı. İstanbul Güneşli Basın Ekpres Yolu’nda Mar Yapı'nın projesiyle ilk ortaklığa başlayacak olan Dünya devi Çinli şirket, Wanda Vista İstanbul adıyla yurtdışındaki ilk yatırımı olacak.

Konuya ilişkin düzenlenen basın toplantısında ortaklıkla alakalı konuşan Mar Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Münir Özkök, “Basın Ekspres Yolu’nda dünyanın en önemli tasarımcılarından PhilippeStarck ile dünyanın sayılı otelcilik gruplarından biri olan WandaHotels&Resorts’u aynı kompleks içerisinde, ‘G’ projesinde bir araya getiriyoruz. İki kuleden oluşan kompleksin bir kulesinde Wanda’nın beş yıldızlı lüks otel markası Wanda Vista yer alacak. Yüzyıllar sonra, Çin’den başlayıp Avrupa’ya uzanan Baharat Yolu’nun duraklarından biri olan Basın Ekspres’te, yani Yeni İpek Yolu üzerinde yeniden Çinli dostlarımızı ağırlayacağız.” dedi.

Wanda Group Başkan Yardımcısı Ning Qi Feng yapılan anlaşma ile alakalı, “Çin’in Bir Kuşak Bir Yol projesi, Modern İpek Yolu olarak dünyanın en geniş ticaret hattı olacak. Geçen hafta Pekin’de düzenlenen forumda dünya liderleri bir araya geldi. Zirve boyunca Türkiye ve Çin’in ekonomik ve ticaret anlaşmalarıyla işbirliğimizi güçlendirmesi gündemdeydi. Wanda Vista İstanbul, WandaHotels&Resort’unglobal pazarlardaki ilk markası olacak. Mar yapı ile birlikte güçlü markamız ve kaynaklarımızla, Türkiye’nin en büyüleyici lüks otellerinden biri olarak Wanda Vista İstanbul’u inşa edeceğimize inanıyoruz” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..