Reklamı Geç
Mardin Yeşilli ilçesine bağlı bazı semtler riskli alan ilan...

Mardin Yeşilli ilçesine bağlı bazı semtler riskli alan ilan edildi

Mardin İli, Yeşilli İlçesi, Gül ve Tepebaşı Mahalleleri sınırları içerisinde bulunan bazı alanın Riskli Alan ilan edilmesi hakkında karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

15 Ekim 2016 - 07:35

Yurt genelinde devam eden kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında Riskli Alan ilan edilen yerlere bir yenisi daha eklendi. Mardin iline bağlı Yeşilli ilçesinde bazı mahallelerde riskli alanlar ilan edildi. Karar resmi agzete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak resmen yürürlüğe girdi.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 15 Ekim 2016 - İstanbul

Kentsel dönüşüm çalışmalarını devam ettiğiği illerimizden Mardin'de riskli alan ilanları var. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Kararı ile riskli alan ilan edilen yerlerin listesine haberimizden ulaşabilirsiniz.

Konuya ilişkin Resmi Gazete'ilanında şu fadelere yer verildi.

Mardin ili, Yeşilli ilçesi, Gül ve Tepebaşı mahalleleri sınırları içerisinde bulunan ve ekli kroki ile listede sınır ve koordinatları gösterilen alanların riskli alan ilan edilmesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 5/9/2016 tarihli ve 10954 sayılı yazısı üzerine, 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi hakkında kanunun 2 inci maddesine göre, Bakanlar Kurulu kararı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzalarıyla 26/9/2016 tarihinde riskli alan ilan edilmesine karar verilmiştir.

Gazete manşetleri, gazete oku 15 Ekim tarihli yerel ve ulusal gazeteler

Mardin'de riskli alan ilan edilen yerlerin listesi için alttaki bağlantıya tıklayıp krokiyi inceleyebilirsiniz.
 

İşte riskli alan ilan edilen yerlerin tam listesi tıkla indir

https://www.emlakpencerem.com/images/mardin-riskli-alan-ilan-edilen-yerler-emlakpencerem-20161015-9.pdf

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..