Markafoniyi Sivaslı işadamı Cafer Mahiroğlu satın alıyor! Cafer...

Markafoniyi Sivaslı işadamı Cafer Mahiroğlu satın alıyor! Cafer Mahiroğlu kimdir?

Geçtiğimiz ay faaliyetlerini durdurma kararı alan ünlü alışveriş sitesi Markafoni, Sivaslı ünlü Türk yatırımcı Cafer Mahiroğlu tarafından satın alınacağı iddia ediliyor. İngiltere'de yaşayan Cafer Mahiroğlu kimdir?

10 Temmuz 2017 - 12:33

İnternet alışveriş sektöründe Uzun yıllar Türkiye pazarının lideri konumundaki Markafoni.com ile alakalı son dakika satış iddiası gündemde. Satın almak isteyen ise yine bir Türk. İngilterede benzer bir sitenin sahibi olan ve Dünyanın sayılı zenginlerinden biri olarak listede yer alan Sivaslı ünlü işadamı Cafer Mahiroğlu'nun satın alaacvağı iddia ediliyor.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 10 Temmuz 2017 - İstanbul

Uzun süredir İngiltere'de konfeksiyon üzerine çalışan ve ülkenin en büyük e-ticaret alışveriş sitesi Selectfashion.co.uk 'nin sahibi olan Sivaslı Cafer Mahiroğlu, Markafoni için masaya oturduğu kaydedildi.

30 Haziran itibarıyla Türkiye faaliyetlerini durduracağını bir ay öncesinden kamuoyuna duyuran ünlü e-ticaret şirketi Markafoni için kesenin ağızını açtığı iddia edilen ünlü iş adamı Mahiroğlu'nun özellikle batık şirketleri satın almasıyla tanındığı ifade ediliyor. Cafer Mahiroğlu ve Markafoni arasında sıkı pazarlıklar sonucu şirketin satışı için el sıkışıldığı ve bir iki gün içerisinde basının karşısında satınalma işleminin açıklanacağı gelen son dakika haberleri arasında.

Markafoni'nin satış rakamlarına ilişkin bir bilgi sızmazken, yapılacak basın toplantısı ile rakamlar hakkında bilgilerin açıklanacağı belirtiliyor.

Cafer Mahiroğlu kimdir?

1966 Sivas doğumlu olan Cafer Mahiroğlu, lise eğitimi sonrasında İstanbul'a gelerek genç yaşına rağmen iş hayatına atıldı.
 
1980'de İngilizce öğrenmek için İngiltere'ye gitti. Ticari girişimlerini İngilterede sürdürmeye başlayan Mahiroğlu ilk olarak, burada konfeksiyon sektöründe çalışmaya başladı. Bir süre çalıştıktan sonra, daha önce çalıştığı konfeksiyon atölyesini satın alan Cafer Mahiroğlu, kendi işinin patronu olmayı başardı.
 
1991 yılında Armondi adlı tekstil şirketini de satın alan Cafer Mahiroğlu; Top Shop, New Look, Dorothy, Perkins, Tesco ve Evans gibi ünlü markaların üreticisi oldu.
 
Cafer Mahiroğlu, günümüzde Select markasıyla sektörde yer almaktadır. Seçkin markalara fason üretimi gerçekleştiren Cafer Mahiroğlu'nun şirket bünyesinde yaklaşık olarak 7 bin çalışanı bulunuyor.
 
Select markasının ise İngiltere'de halen 200'e yakın şubesiyle ülkenin en büyüklerinden biri olarak faaliyetlerini sürdürüyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..