MASAK, Kripto Para borsaları ve yatırımcıları için kritik adım atıldı

Hazine ve Maliye Bakanlığı, MASAK Başkanlığı tarafından kripto para borsaları ile alakalı çalışma başlattı. Bakanlık çıkan haberler sonrası açıklamada bulundu.

MASAK, Kripto Para borsaları ve yatırımcıları için kritik adım atıldı
Editör: Hakan A.
02 Nisan 2021 - 07:47 - Güncelleme: 02 Nisan 2021 - 07:56
Son yılların en yoğun yatırım sürecini yaşayan kripto para ticaretine dair flaş gelişmeler yaşanıyor. Türkiye'de alım satım için vergi çalışması için düğmeye basılmış durumda. Bakanlık crypto coin alım satımı gerçekleştirilen borsalara bir yazı göndererek kayıtlı kullanıcı bilgilerinin paylaşılmasını istedi.

Emlak Pencerem - Ekonomi Haberleri  - 2 Nisan 2021 - İstanbul


Hazine ve Maliye Bakanlığı, kripto para ticareti yapanlar için düğmeye bastı! Türkiye'de faaliyet gösteren kripto para borsalarına, kullanıcı bilgilerinin paylaşılması için süre tanıdı. 

Türkiye'de Bitcoin ve diğer coin (kripto para) araçlarına para yatıran, alım satımı ile uğraşanlar için Bakanlık çalışma başlattı. Uzun süredir Türkiye'de alım satım gerçekleştirilen kripto para borsalarında ciddi sorunlar yaşayan yatırımcı, hem bu sorunların giderilmesi, yatırımların kayıt altına alınması adına yeni bir adım gelmiş olacak. 

 
Konuyla ilgili edinilen bilgiye göre, Mali Suçları Araştırma Kurulu'nun (MASAK) da bu çerçevede kripto varlık alım-satım platformları alanında faaliyet gösteren piyasa aktörlerinden bilgi talep ettiği gelen son dakika bilgileri arasında.

Hazine ve Maliye Bakanlığı sosyal medya üzerinden bir paylaşımda bulunarak, çıkan haberlere yanıt verdi. Söz konusu açıklamada, "Günümüz dünyasında birçok ülkede mali istihbarat birimleri (Financial Intelligence Unit - FIU) suç gelirlerinin aklanmasıyla ve terörizmin finansmanıyla mücadele etmektir. 

Ülkemizde bu mücadele esas itibariyle, Bakanlığımız bünyesinde Mali Suçlar Araştırma Kurulu MASAK Başkanlığı'nca yürütülmektedir. MASAK, anılan fonksiyonları icra edebilmek için uygulama stratejileri geliştirmekte, ilgili kurum ve kuruluşlar arasında koordinasyon sağlamakta, görüş ve bilgi alışverişinde bulunmaktadır." ifadelerine yer verildi.
 

SON DAKİKA!! KRİPTO PARAYA KÖTÜ HABER.. MALİYE HAREKETE GEÇTİ..
İŞTE BAKANLIK TARAFINDAN YAPILAN O RESMİ AÇIKLAMA


hazine ve maliye bakanlığı kripto para açıklaması

YORUMLAR

  • 0 Yorum