Megaşehir İstanbul'un en yeni metro hattı açılıyor! M7 Mecidiyeköy Mahmutbey Metro Hattı açılış tarihi açıklandı...

İBB tarafından hayata geçirilen şehrin en yeni metro hattında geri sayım başladı. İşte M7 Mecidiyeköy Mahmutbey Metro Hattı açılış tarihi...

Megaşehir İstanbul'un en yeni metro hattı açılıyor! M7 Mecidiyeköy Mahmutbey Metro Hattı açılış tarihi açıklandı...
Editör: Hakan A.
25 Ekim 2020 - 21:43
İstanbul için tarihi bir gün daha yaklaşıyor. Şehrin dört bir yanında devam eden metro hatlarının en yenisi için geri sayım sayacı işlemeye başladı. İstanbul'da açılış için gün sayan M7 Mecidiyeköy Mahmutbey Metro Hattı için tarih açıklandı. 

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 25 Ekim 2020 - İstanbul

Megaşehir İstanbul'un metro projelerine bir yenisi eklendi. Açılış için geri sayıma geçilen ve test sürüşlerinin sürdürüldüğü M7 Mecidiyeköy Mahmutbey Metro Hattı açılış tarihi resmen duyuruldu. İBB Sözcüsü Murat Ongun, sosyal medya hesabından İstanbul'un en yeni metro açılışı için tarihi verdi.

Konuyla alakalı Ongun tarafından sosyal medya hesabı twitter hesabından yapılan açıklamada, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun sözleriyle başlayan bir video paylaştı.Paylaşımda, 'Yeni metromuz İstanbul’a hayırlı olsun. Mecidiyeköy Mahmutbey Metrosu’nu Cumhuriyetimizin kuruluş yıl dönümü vesilesiyle 28 Ekim’de açıyoruz. Bu hat günlük 400 bin yolcuya hizmet edecek. ' ifadeleri kullanıldı.

istanbul m7 mecidiyeköy mahmutbey metro hattı açılıyor

Sözcü Ongun tarafından yapılan bir önceki paylaşımda ise;
  • Mecidiyeköy Mahmutbey Metro Hattı'nı 28 Ekim'de hizmete açıyoruz
  • Ümraniye-Ataşehir-Göztepe Metro çalışması hızla ilerliyor
  • 100 bin çocuğumuza 300 TL eğitim desteği
  • 12 milyon TL'lik israf önlendi, bitkiler ait olduğu yerlerde 
  • Üniversite öğrencilerine eğitim desteği


Avrupa Yakası’nın ilk, İstanbul’un ikinci sürücüsüz metrosu M7 Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı, 28 Ekim’de Kılıçdaroğlu ve İBB Başkanı İmamoğlu'nun katılımıyla düzenlenecek törenle İstanbulluların hizmetine girecek.

YORUMLAR

 • 0 Yorum