Reklamı Geç
Mehmet Şimşek’ten TÜSİAD açıklamasına yanıt

Mehmet Şimşek'ten TÜSİAD açıklamasına yanıt

TÜSİAD'a jet cevap! Mehmet Şimşek son dakika açıklamasında, "Türkiye ekonomisine ilişkin iş dünyamız hiçbir zaman karamsarlığa kapılmasın ve karamsarlık da pompalanmasın." dedi.

20 Kasım 2016 - 09:54

TÜSİAD Başkanı tarafından yapılan açıklama sonrasında Başbakan Yardımcısı Şimşek jet hızla yanıt verdi.

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Cansen Başaran-Symes tarafından bir toplantı esnasında Türkiye ekonomisine yönelik yaptığı değerlendirmeler sonrasında, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek hızla cevap verdi.

Şimşek açıklamasında, ekonomiye ilişkin tespitlerde bulunulurken, gerek küresel gerek Türkiye özelindeki gelişmelerin iyi değerlendirilmesi gerektiğinin altını çizerken, "Türkiye'nin olağanüstü iç ve dış tehditlerle mücadele ettiğini, ekonomiye ilişkin iş dünyamız hiçbir zaman karamsarlığa kapılmasın ve karamsarlık da pompalanmasın. Hükümetin attığı reform niteliğindeki adımları da görelim. Bardağın dolu tarafına da odaklanalım. Bu anlamda iş dünyasına da önemli görevler düşüyor. Ülkemizin geleceği parlak, tüm sorunları aşma kabiliyetine sahip güçlü bir Hükümetimiz var." ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..