Melih Gökçek’ten Mimarlar Odasına; "Acayip bağnazlar"

Melih Gökçek'ten Mimarlar Odasına; "Acayip bağnazlar"

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, ülke menfaatine olan her projenin karşısında duran Mimarlar Odası için sert eleştirilerde bulundu. Başkan Gökçek, "1071 Malazgirt Bulvarı’na en çok karşı çıkan kendileriydi ama şimdi en çok kullanan kendileri oldu. Karşı çıktın hadi git dolaş etrafından...Bu odalar acayip yobazlar ve acayip bağnazlar… Takıntıları var" dedi.

09 Ağustos 2017 - 15:28

Türkiye genelinde millet ve ülke menfaatine olan her projenin karşı safında duran, hiç bir faydalı iş, girişimde bulunmayan Mimarlar Odası için eleştirilerde bulunan Başkan Gökçek'ten sert sözler; "Bu odalar acayip yobazlar ve acayip bağnazlar… Takıntıları var" dedi.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 9 Ağustos 2017 - İstanbul

Başkent'in önemli ulaşım projeleri için gece gündüz çalıştıklarını söyleyen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Mimarlar Odası için sert eleştirilerde bulundu.

Başkan Gökçek, TRT Radyo Haber'de SABAH Ankara Yayın Yönetmeni Osman Altınışık'ın, "Herkes konuşuyor" programına katıldı ve gündeme dair önemli konulara değindi. Gökçek Mimarlar Odası'na sert çıktı, İkinci ODTÜ yoluna karşı çıkan Mimarlar Odası’nı eleştiren Gökçek: "Bu yolu ya yapacağız ya yapacağız. 1071 Malazgirt Bulvarı’na en çok karşı çıkan kendileriydi ama şimdi en çok kullanan kendileri oldu. Karşı çıktın hadi git dolaş etrafından... Acayip bağnazlar" dedi.

Gökçek, "Ne yapsak karşılar… Şimdi yeni yapılacak olan Bilkent Şehir Hastanesi dolayısıyla Eskişehir Yolu civarında trafiğin sıkışacağını görüyoruz. Çünkü buraya tedavi için çok insan gelecek ve 2018 yılında da burasının açılacağı için yol yapmamız lazım. Bir kere 4 tarafı yol olacak. Fakat bunun bir takım bağlantıları olması lazım. Konya Yolu'na bir alternatif yapılacak ve aynı zamanda hemen hastanenin yanından geçecek bulvarı İncek'e bağlayacak bir yol ihtiyacı var. Bunun için en uygun yer ODTÜ'nün yan kısmından geçmektir. Biz bunu ODTÜ'ye teklif ettik. ODTÜ her zaman, her şeye karşı çıktığı için buna da karşı çıktı. Ama bizim başka çaremiz yok. Ya yapacağız ya yapacağız. 1071 Malazgirt Bulvarı'na en çok karşı çıkan kendileriydi ama şimdi en çok kullanan kendileri oldu. Her şeyden önce Mimarlar Odası'nın bu yoldan geçmemesi lazım. Karşı çıktın, git dolaş hadi etraftan… ODTÜ'lüler hani karşıydınız? Bu odalar acayip yobazlar ve acayip bağnazlar… Takıntıları var" ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..