Merak edenler için işte yeni 10 TL banknotlar

Merkez Bankası tarafından 4 Mayıs itibariyle piyasalara sürülecek ve dolaşmaya başlayacak olan yeni 10 TL banknotlarını merak edenler buradan parayı inceleyebilirler.

Merak edenler için işte yeni 10 TL banknotlar
Editör: Hakan A.
29 Nisan 2020 - 11:21
Merak edilen yeni 10 TL banknotlar piyasaya sürülüyor. TCMB, 4 Mayıs itibariyle yeni 10 TL'lik banknotları piyasaya sürecek. Piyasada dolaşmaya başlayacak olan yeni 10 TL banknotlar ise merak ediliyor.

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) E9 Emisyon Grubu 4. tertip 10 TL banknotlar 4 Mayıs 2020 tarihinden itibaren tedavüle verecek.

Konuyla alakalı TCMB tarafından yapılan son dakika açıklamada, 1211 sayılı kanunun bankaya verdiği yetkiye dayanarak E9 Emisyon Grubu IV. tertip 10 lira banknotların 4 Mayıs 2020'den itibaren tedavüle verileceğinin altı çizildi.

Diğer taraftan halen tedavülde bulunan E9 Emisyon Grubu I., II. ve III. tertip 10 lira banknotlara kıyasla IV. tertip 10 lira banknotlardaki imzaların TCMB Başkanı Murat Uysal ile birlikte Başkan Yardımcısı Dr. Emrah Şener'e ait olacak şekilde yeniden düzenlendiği aktarılan açıklamada, söz konusu banknotların üzerindeki imzalar dışında boyutları, ön ve arka yüz kompozisyonları ile genel nitelik ve görünümleri bakımından I., II. ve III. tertipleriyle tamamen aynı olduğu kaydedildi.

Açıklamada, I., II., III. ve IV. tertip banknotların birlikte tedavül edeceği, IV. tertip 100 lira banknotlara ilişkin duyurunun daha sonra yapılacağı bildirildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum